10 популярних осок для декоративного використання в саду

Девід Больє — експерт з ландшафтного дизайну та фотограф рослин з 20-річним досвідом.

Джулі Томпсон-Адольф — майстер-садівник і автор з більш ніж 30-річним досвідом у цілорічному органічному садівництві, вирощуванні насіння, вирощуванні реліквій та сталому сільському господарстві.

Трендові відео

Існує так багато різних видів «осоки», що цим терміном називають як родину рослин (Cyperaceae), так і рід (Carex, «справжня» осока). Рід Carex включає понад 2 000 видів осок, які зазвичай є бур’янами або трав’янистими рослинами, а деякі види навіть є популярними декоративними садовими рослинами в Північній Америці. Справжні осоки пов’язані з рослиною, яка є більш популярною, ніж будь-яка з них: Папірусу (Cyperus papyrus), який є основою багатьох водних садів. Хоча вони і цвітуть (а в деяких випадках цвітіння замінює витончено приваблива насіннєва головка), їх вирощують переважно як листяні рослини.

Види карексів — багаторічні рослини. Початківці легко плутають їх з декоративними травами, оскільки їхнє листя дуже схоже на траву. Але стебла справжніх трав, як правило, порожнисті, а їхня форма або пласка, або округла. Стебла осоки, навпаки, тверді і мають трикутну форму. Якщо ви хочете перевірити цей визначник на дотик, обов’язково мацайте стебло (частину рослини, що знаходиться найближче до землі), а не листок. Осокові, як правило, є чудовими рослинами для ділянок з вологим ґрунтом. Ось 10 найпопулярніших видів справжніх осок.

Осока свічкова пальчаста (Carex phyllocephala ‘Spark Plug’)

Деякі види осок мають декоративну цінність завдяки строкатому листю. Це стосується осоки пальчатокорінної «Свічка». Carex phyllocephala належить до категорії пальчатокорінних. Сорт ‘Spark Plug’ є чудовою заміною інвазивної стрічкової трави (Phalaris arundinacea). ‘Spark Plug’ та схожий сорт ‘Sparkler’ досягають близько 1 футу заввишки, а розкидистість трохи менша. Жоден з них не є багаторічним рослиною на північ від зони 7, але деякі жителі півночі вважають їх однорічними. Вирощуйте цю рослину у вологому ґрунті, якщо хочете, щоб вона досягла максимального розміру; вона виживе і в ґрунті середньої вологості, але за таких умов залишиться меншою.

 • Батьківщина: Китай
 • Зони вирощування USDA: 8 до 1
 • Висота: 1 фут
 • Місцезнаходження: півтінь: Від півтіні до повної тіні

Осока шкіряста (C arex buchananii)

Схожої висоти є осока шкіряста. Але на цьому порівняння закінчуються. Декоративна цінність осоки шкірястої полягає в мідянистому кольорі її листя. Крім того, вона утворює щільні куртини, в той час як «Свічка» більш пухка. Листя осоки шкірястої також має більш дрібну текстуру. Нарешті, цей вид осоки, хоча і витримує півтінь, краще забарвлюється на повному сонці. Популярним сортом осоки шкірястої є «Червоний півень». Забезпечте цьому виду осоки вологий ґрунт.

 • Батьківщина: Нова Зеландія
 • Зони вирощування USDA: від 6 до 9
 • Висота: від 2 до 3 футів
 • Освітленість: Повне сонце до півтіні

Осока золотиста чубата Боулза (Carex elata ‘Aurea’)

Золотиста осока Боулза прикрасить ваш сад своїм золотистим листям. Ця стійка до оленів багаторічна рослина, хоч і витримує повну тінь, але набагато краще почуватиметься в півтіні. Оскільки вона потребує вологого ґрунту, то є чудовим вибором для водних садів. Це ще одна щільна рослина, що утворює кущі.

 • Батьківщина: Західна Євразія
 • Зони вирощування USDA: від 5 до 9
 • Висота: від 1,5 до 2,5 футів
 • Місцезнаходження: півтінь: Від півтіні до повної тіні

Осока Золоті фонтани (Carex dolichostachya ‘Gold Fountains’)

Золоті фонтани мають листя з меншим вмістом золота, ніж у Carex elata ‘Aurea’. Але він виправдовує назву сорту «Фонтани» у двох аспектах: Вона має витончено вигнуте листя і полюбляє вологий ґрунт. Це ще одна осока, яка хоч і витримує повну тінь, але в півтіні почуватиметься набагато краще. Це стосується багатьох рослин з барвистим листям: Їм потрібна певна кількість сонячного світла, щоб повністю розкрити свій колірний потенціал. Скористайтеся перевагами вузького листя золотих фонтанів, висаджуючи їх у парі з хостами, створюючи контраст текстур.

 • Батьківщина: Східна Азія
 • Зони вирощування USDA: від 5 до 9
 • Висота: 1 фут
 • Місцезнаходження: півтінь: Від півтіні до повної тіні
Позначки:, , , , , ,
close