11 порад, як захистити свій будинок від низьких температур

Ерін Хаффстетлер — експерт з ощадливого життя, яка вже понад 10 років пише про прості способи заощадити гроші вдома.

Дін Бірмайєр — експерт-підрядник з майже 30-річним досвідом у всіх видах домашнього ремонту, обслуговування та реконструкції. Він є сертифікованим провідним теслею, а також має сертифікат EPA. Дін є членом Ради з питань поліпшення житла The Spruce’s Home Improvement Review Board.

Факт перевірено

Емілі Естеп — біолог рослин і журналіст, яка працювала в різних онлайн-виданнях та ЗМІ, пишучи та редагуючи матеріали на теми екології та кімнатних рослин.

Трендові відео

У холодному зимовому кліматі на різні структурні та механічні системи будинку лягає додаткове навантаження, коли йдеться про захист від стихій. У найкращі часи вода може бути грізним ворогом, але в регіонах, де вода замерзає протягом тижнів або місяців, проблеми стають ще серйознішими.

Ось 11 порад, яких варто дотримуватися, щоб захистити свій будинок від замерзання і всіх проблем, які з ним пов’язані.

Захистіть водопровідні труби

Щоб запобігти замерзанню зовнішніх сантехнічних приладів, від’єднайте та приберіть у сховище всі садові шланги з настанням холодів. Потім перекрийте воду у зовнішніх кранах, злийте воду з трубопроводів та утепліть наконечники шлангів. Якщо внутрішні водопровідні труби проходять крізь зовнішні стіни, слідкуйте за ними взимку і переконайтеся, що ізоляція стін відповідає рекомендованим стандартам.

Герметизуйте отвори та тріщини

Навіть невеликі отвори, через які проходять кабелі або телефонні лінії, можуть стати місцем проникнення холодного повітря — або місцем, звідки витікає дорогоцінне тепло в приміщенні. Придбайте балончик піноізоляції, наприклад, аерозольної піни Great Stuff, і закрийте їх. Потім заклейте щілини навколо дверей і вікон за допомогою водонепроникної плівки, монтажної піни або конопатки. У регіонах з холодними зимами перевірка зовнішнього вигляду будинку на наявність тріщин і щілин повинна бути щорічною процедурою.

Додати ізоляцію

Щоб запобігти замерзанню труб і зберегти тепло в будинку, переконайтеся, що ваша оселя має належну теплоізоляцію. Це включає в себе ізоляцію зовнішніх стін, підвалу, горища, а в багатьох випадках і самих труб. Місцева енергопостачальна компанія може запропонувати безкоштовний домашній енергоаудит, який оцінить ваше енергоспоживання та порекомендує необхідні кроки для підвищення коефіцієнта теплопередачі стін та стелі до рекомендованих рівнів для вашого регіону.

Нехай вода тече

Якщо якісь із ваших внутрішніх кранів розташовані на зовнішніх стінах, які не мають достатньої теплоізоляції, переведіть їх у режим повільного краплинного водопостачання, коли температура опускається значно нижче нуля. Зазвичай це необхідно лише під час особливо сильних морозів. Змішувачі та труби, розташовані вздовж зовнішніх стін, особливо схильні до замерзання. Для максимальної ефективності переконайтеся, що і гарячі, і холодні лінії трохи відкриті, оскільки обидві є вразливими. Крім того, не забудьте залишити дверцята шаф відчиненими, щоб ваші труби нагрівалися за рахунок повітря з приміщення.

.

Тримайте водопровідний кран у вільному доступі

Якщо водопровід коли-небудь замерзне і прорветься, вам потрібно буде негайно перекрити водопостачання будинку. Якщо сміття заважає вільному доступу до головного водопровідного крана, переплануйте підвал або гараж так, щоб він був легкодоступним у разі аварійної ситуації з водопроводом. Потім переконайтеся, що запірний кран справний. Повернувши ручку крана до упору за годинниковою стрілкою, ви перекриєте всю воду в будинку. Якщо кран проржавів, відкривається або закривається лише частково, негайно замініть головний запірний кран. Зазвичай це робота для професійного сантехніка. Зробіть ще один крок і переконайтеся, що всі у вашому будинку знають, де знаходиться запірний кран і як ним користуватися, щоб перекрити воду. Примітка: Якщо ви живете в теплому кліматі, запірний кран може бути розташований на вулиці біля лічильника води.

Знайдіть свій лічильник води

Придбайте ключ від лічильника (або тримайте під рукою розвідний ключ), щоб мати можливість перекрити воду на лічильнику, якщо запірний кран вийде з ладу. Потім потренуйтеся вмикати та вимикати воду, щоб знати, як це робиться. Примітка: У вашому місті можуть діяти правила, що забороняють самостійно перекривати воду. Якщо це так, тримайте під рукою номер екстреного виклику водоканалу, щоб мати можливість швидко повідомити про проблеми.

Тримайте двері гаража зачиненими

Якщо ваш гараж прибудований до будинку, мінімізуйте час, коли ворота гаража відчинені. Це допоможе уникнути потрапляння холодного повітря у ваш будинок і захистить сантехніку в гаражі, а також труби у спільних стінах між будинком і гаражем.

Чисті водостоки

Повні водостоки збільшують ймовірність утворення льоду на даху, а це не те, з чим ви хочете мати справу. Виділіть трохи часу, щоб почистити водостоки до настання морозів. Водостічні решітки або «шоломи» можуть запобігти засміченню жолобів листям.

.

Перевірте вентиляцію на горищі

Належна вентиляція горища є життєво важливою для запобігання утворенню крижаних дамб на даху. Огляньте горище, щоб переконатися, що ізоляція не блокує софіти або вентиляційні отвори. Вільний потік повітря на горищі не дасть теплому повітрю розтопити сніг на даху, де він може стікати вниз і замерзати на краях даху.

Обслуговуйте терморегулятор

Переконайтеся, що ви зможете забезпечити безперервну роботу терморегулятора, тримаючи під рукою запасні батарейки. Іноді дрібниці можуть врятувати ситуацію.

Підготовка до відпустки

Коли ви їдете з дому на тривалий час взимку, подумайте про те, щоб перекрити воду в будинку і спустити воду з водопроводу, щоб не турбуватися про замерзання труб або інші несправності сантехніки під час вашої відсутності. Ви також можете придбати різноманітні сигналізатори замерзання, які відстежуватимуть температуру у вашій оселі та надсилатимуть вам текстові повідомлення або електронні листи з попередженням, якщо температура впаде до небезпечного рівня. Якщо ви «снігова пташка», яка взимку залишає свій північний дім заради теплого клімату, такий монітор є незамінною страховкою. Вартість може варіюватися від $50 до кількох сотень доларів, але душевний спокій вартий цих інвестицій. До речі, про страхування: переконайтеся, що ваш поліс страхування житла актуальний і добре покриває збитки, які можуть бути завдані мінусовою температурою.

Позначки:, , , , , , , ,
close