Чому кішки люблять коробки та пакети?

Чому кішки люблять коробки та пакети? - Ветеринар

Кожен заводчик пухнастих улюбленців неодноразово помічав їхній щирий інтерес до коробок і пакетів. Дуже часто кішок цікавить не вміст, а саме паковання, яке приводить у захват і займає всю увагу. У чому може полягати причина такого інтересу, чому кішки люблять коробки і дуже часто застосовують їх для сну, розповість матеріал цієї статті.

Чому кішки люблять коробки та пакети? - Ветеринар

Що в них цікавого?

Дуже часто господарі кішок стикаються з тим, що улюбленці залишаються байдужими до дорогих лежанок та ігрових комплексів. Обивателю важко зрозуміти, як можна обміняти хорошу річ на простий і іноді навіть нудний предмет. Але у кішок з цього приводу власна думка. Вчені з’ясували, що тварина може по-різному ставитися до коробок і пакетів. При цьому вона нечасто коли залишає такі речі без уваги.

Простій упаковці кішка може знайти різне використання. Сьогодні цей засіб активного відпочинку, наступного дня — відокремлене місце, протягом усього дня може стати матеріалом для дослідження. Причина різної зацікавленості може критися в настрої вихованця. Власне він і вважається аргументом, що визначає призначення предмета.

Причому кішки не просто цікавляться коробками — вони їх потребують.

Чим подобаються коробки?

Картонна коробка в очах кішки може стати притулком або об’єктом для гри. Дуже часто господарі котів застосовують цю упаковку для створення великих ігрових комплексів. Однак кішці зовсім не обов’язково, щоб коробка була обшита теплим матеріалом. Якщо вона їй подобається, це буде улюблений предмет, що займає масу вільного часу.

Запах дитинства

Хтось вважає, що причина зацікавленості може критися в спорідненості картону з деревиною. Може так статися, що кішка відчуває рідний запах дикої природи. Однак більш правдоподібною версією вважається її дитяча пам’ять: будучи кошеням, вона розташовувалася поряд з мамою в затишній коробці. А тому може пам’ятати запах.

Якщо тварина залазить у коробку і, муркочучи, довго смикає її підстилку, перебираючи лапками, — так воно і є. Цей інстинкт у кішок закладений з дитячих часів. Подібна поведінка притаманна маленьким кошенятам, які засинають біля кішки. Це умиротворення, відчуття захисту й абсолютного спокою, це те, що шукає кішка все життя. Приблизно так само поводяться деякі коти в лежанці перед тим як лягати спати.

Соціальний фактор

Крім того, коробка може стати своєрідним коконом, що захищає кішку від напружень. Про цей факт свідчать дослідження вчених, які працюють із домашніми кішками в притулках. Кішка без укриття почувається незахищеною, вона схильна до стресів і погано стикається з людьми.

Поведінкова стратегія затаювання допомагає тварині сховатися від того, чого вона може боятися.

Якщо у вихованця немає власного місця, може так статися, що коробка буде виконувати саме таку функцію. Інші кішки зрідка застосовують коробки як соціальний бар’єр. Ховаючись у неї, вони відчувають себе захищеними від доган господаря, крику або шуму. Ситуації ці рідкісні, виключно лише за відсутності іншого відокремленого місця кішка сховається в коробку.

Коробка-іграшка

Погляд активної кішки нечасто пропускає маленькі коробочки, поштові короби. Дрібні предмети стають іграшками-антистресами, великі — притулками, в яких можна ховатися, вистежуючи здобич. Комічні вихованці думають, що в коробках їх не видно. Вони отримують велику розрядку в процесі ігор, дряпаючи, кусаючи або перекидаючи предмети з одного місця на інше.

Дуже часто кішки витрачають масу енергії на розгризання коробок. Аналогічна активність потрібна для розтрачування зайвої енергії, після цього вихованці налаштовуються на здоровий сон.

Окремі особини примудряються просовувати морду у вузькі коробки, причому це їх анітрохи не бентежить. У власних іграх вони нечасто встановлюють собі якісь рамки.

Картон застосовують для виготовлення кігтеточок. Він не пошкоджує тварину, коли їй хочеться почухати кігті, і дає можливість їй “відірватися” в пориві активних ігор. Інші особини заграються до того, що розгризають у коробках дірки, з насолодою кусаючи папір. Вони сприйнятливі до шурхотливих звуків і з радістю створюють їх самі, дряпаючи і кусаючи коробки з картону.

Фізіологія

Кішки вважаються тваринами, які обожнюють різні нори. Вони люблять чатувати здобич, сидячи в засідці, а тому дуже часто навіть ховаються в шафу або тумбочки. Тварини дуже кмітливі, можуть довго чатувати або відстежувати щось, а деякі, навпаки, зовсім розслабляються до того, що засинають, опинившись у затишному містечку. Висновок про тягу до різних нір був виконаний вченими давно, при цьому дослідження проводилися на основі звичок багатьох тварин.

Вихованці люблять коробки, з яких господарі роблять імпровізовані будинки, вирізаючи круглі входи в “нори”. Якщо при цьому об’єднати пару предметів спільним лазом, така іграшка буде оцінена краще за дуже дорогий лежак. Кіт перебуватиме всередині власного лабіринту, перебуваючи в повній рішучості, що він невидимий, а ще застосовуючи коробки як власний простір.

Загалом тяга до коробок і пакетів пояснюється вібрисами. Тактильні доторки до предметів (а саме тих, що шарудять) привертають котів. Завдяки вусам вони отримують інформацію про речі, але не будь-який предмет піддається швидкому вивченню. Гризуть коробки коти лише тоді, коли обстежують їх вібрисами, отримуючи інформацію, що предмети неживі (тварини не їдять нічого живого, навіть мишей від самого початку вбивають, щоб вони не мали можливості вкусити їх за трапезою).

Шарудіння подобається кішкам, воно віддалено нагадує вібрації від мишачих лап, що надходять до мозку через вуса. Власне завдяки цьому вони торкаються пакетів і коробок вібрисами. При цьому кожен вид вусів дає власну оцінку конкретній речі. Вібриси на лапах можуть оцінювати коробку як предмет з дитинства, ті, що розміщені на морді, можуть вказувати на те, що це виріб для гри.

Інші волоски підкажуть, що коробку можна сприймати, як лежак.

Заміна лежаку

Кішка, з дитинства привчена до власного місця, досить швидко розуміє, що воно вважається куточком, в якому її ніхто не зачепить. Крім того, що іноді вона потребує особистого простору, їй може просто подобатися новий імпровізований “будиночок”. Трапляються випадки, коли два коти, які проживають разом, розділяють між собою аналогічний “дім”.

І тут, якщо немає дружби, жарт або звичайна цікавість може переходити в суперництво. У підсумку відвойована коробка-іграшка стає принциповою лежанкою. За бажання коробку можна і погризти, і застосовувати як кігтеточку. Що диктує настрій у цей момент, тим і буде коробка, причому кішка нечасто замислюється над її збереженням (за принципом “моя коробка, що хочу, те й роблю”).

Для чого гризуть пакети?

Поліетиленова упаковка приваблює вихованців не менше за картонну. Бувають випадки, коли вихованець несамовито рве пакет із целофану зубами. Це абсолютно не означає, що йому не вистачає якихось речовин або він хворий. Абсолютно ні: за хвороби, дефіциту вітамінів або несприятливого самопочуття пакет кота не цікавить. Тварина так себе розважає, адже, треба погодитися, дуже часто господар приділяє їй дуже мало уваги.

Починає власну гру кішка з шурхотіння і дуже часто з підкидання пакета. Розважаючи себе, вона може підкорятися власним хижим інстинктам, подібно до тих, коли вона грає з мишкою. Іншим особинам подобається, як кігті впиваються в полімерний етилен. Якщо ж кішка не на жарт гризе або навіть їсть пакет, найімовірніше, в ньому було щось їстівне, від чого залишився звабливий для неї запах. З тієї ж причини кіт лиже пакети.

Чому граються з целофаном?

Від природи кішки вкрай допитливі й цікавляться всім. Їм подобається шурхотливий звук, деякі представники сімейства люблять досліджувати кожен пакет, який побачать у будинку. Вони можуть залазити в них, сидіти довго всередині і щиро ображатися, коли їх лають за це. Котяча природа така, що пухнасті вихованці на все дивляться по-своєму. Іноді заводчики не всерйоз зазначають, що їхні улюбленці з’явилися на світ у пакетах — настільки вони їх ваблять. Причому коти іноді не тільки граються з пакетами, а й зовсім лізуть спати в них.

Пакети з поліетилену відрізняються від звичайнісіньких іграшок. У процесі гри вони не тільки шарудять, а й намагнічують шерсть, стикаючись з нею. Коти люблять все оригінальне, даючи волю інстинктам. До того ж звук пакета, що шарудить, у них може асоціюватися з проханням до полювання.

Будучи в грайливому стані, кіт може підігравати собі, підкидаючи пакет або намагаючись чіпати його частіше, щоб знову і знову чути цікаве шарудіння.

Люблять вихованці й пакети з паперу. Вони з радістю залазять у них, як у коробки. Досліджуючи цей предмет, вони пам’ятають виділити для себе, що в ньому було. Якщо в ньому було щось смачне, вихованець може відключитися від гри і шукати джерело запаху. Однак кішка дуже часто швидко перемикається на гру знову, тому що їй властива швидка зміна настрою.

Іноді пакет стає імпровізованим притулком під час гри. Кіт упевнений, що він надійно сховався і невидимий для господаря. У найпрекрасніший момент він переходить у напад, висовуючи з пакета пухнасту лапу і чіпко хапаючи “здобич”. З пакетів виходять хороші іграшки-бантики, які подобаються і кошенятам, і дорослим кішкам. Але в процесі гри необхідно стежити за твариною, щоб у власній цікавості вона не зайшла занадто далеко. Не можна допустити, щоб шматочки пакета або коробки потрапили в шлунок спритного мисливця.

Позначки:, , , , , ,
close