Емфізема у кішки

Дихання, як для людини, так само і для домашніх чотириногих – життя. При порушеннях в роботі легеневих структур, розвиваються серйозні патологічні зміни, що загрожують нормальній діяльності всього організму. Однією із значних патологій в області легеневих структур вважається емфізема. Це важке захворювання, що знижує життєвий тонус вихованця.

Патологія представляє зміна обсягу легких в результаті збільшення легеневих структур і всього обсягу альвеол. Є й інший тип емфіземи, що не альвеолярна, а інтерстеціальна, що розвивається в результаті попадання повітря між тканин альвеол на тлі розриви бронхів. Емфізема легенів може протікати в гострій і хронічній формі. Також поділяють дифузну і локальну форму.

Причини появи захворювання

Емфізема може з’являтися у кішок не тільки в області легенів. У ветеринарній практиці діагностують підшкірний тип емфіземи. Захворювання рідкісне, але провокує ряд значних патологічних змін в організмі вихованця. Попадання конкретних обсягів повітря в під шкіру спровоковано серйозними травмами і ранами колотого типу.

Небезпека підшкірної емфіземи полягає в тому, що поряд з повітрям проникає патогенна бактеріальна мікрофлора, що провокує розвиток запалень. Терапія при діагностованою емфіземі під шкірою дуже проста – потрапив повітря прибирають шляхом хірургічного надрізу. Призначаються протимікробні засоби великого спектру дії.

Емфізема легенів — більш серйозне захворювання, що відрізняється різким збільшенням легких в обсязі в результаті збільшення альвеол або розриву бронхів. Порушується звичайний акт вдиху і видиху, що призводить до проблем з достатнім надходженням кисню в кров’яне русло.

З’являється хронічний тип гіпоксії, що провокує великий спектр порушень функціонування організму. Дефіцит кисню в тканинах призводить до проблем в роботі печінки і нирок, серця і головного мозку.

Основним сприяючим аргументом вважається запалення. Патологія незворотного типу, що має схильність до постійного розвитку. Емфізему легенів часто плутають з появою постійного бронхіту, тому не звертаються до лікаря вчасно. Це пов’язують зі схожою клінічною картиною.

Факторів, що провокують розвиток емфіземи багато, але точних причин виявити досі не вийшло. Орієнтовно, виявитися причиною розвитку емфіземи у домашніх кішок може постійне вдихання диму сигарет, вплив алергічних факторів, а ще наявність хронічних патологій в області респіраторного тракту і порожнини рота.

Ускладнити перебіг емфіземи легенів у кішки може ожиріння і травми в області порожнини рота. Це пов’язують з проникненням в організм патогенної бактеріальної мікрофлори. З’являється велика небезпека нагноєння і протягом головного захворювання ускладнюється.

Виникнення проблем у кішки з диханням, не повинно залишитися непоміченим для власника. Порушення дихання у вихованця-привід негайно відвідати ветеринара і провести всі необхідні діагностичні заходи.

Симптоми і діагностика

На дуже перших етапах розвитку емфіземи в легеневих структурах розвивається маленьке запалення в області дрібних альвеол і бронхіол. Запалення не проходить самостійно, провокує розвиток тканинних рубцювань.

Паралельно з’являється кашель, який є на перших кроках одним з деяких ознак емфіземи. Він провокує постійне розширення альвеол. Повернуться в нормальну форму розтягнуті стінки альвеол і бронхіол не можуть. Патологія розвивається тривало, тому при своєчасному діагностуванні, перебіг захворювання можна зупинити.

Існує група ризику по розвитку емфіземи. У неї входять кішки середнього віку і літні тварини. Також генетично схильні до розвитку емфіземи легенів кішки сіамської породи.

На дуже перших кроках розвитку емфіземи, у тварини виникає Регулярний кашель, що мучить тварина. Кашель сухий, гавкаючого типу, досить жорсткий, дратівливий не тільки бронхіальне дерево, але і трахею. Це призведе до появи блювотних позивів.

На тлі патологічного зміни в організмі, вихованець ставати млявим, апатичним, уникає активних навантажень фізичного плану. Кішці у віці, після невеликих навантажень фізичного плану, починають складно дихати, чується хрип під час вдиху, а під час видиху повітря, з’являється СИП звук.

На тлі відсутності нормального надходження кисню в організм, розвивається гіпоксія. Видимі слизові оболонки набувають синюшного відтінку, загальний стан погіршується.

Природно, емфізема не призводить до летального результату, але ставати аргументом, що провокує розвиток небезпечних змін у всіх внутрішніх органах на тлі гіпоксії.

Для постановки точного діагнозу, слід звернутися до ветеринарної клініки. Спеціаліст призначить ряд лабораторних та інструментальних досліджень. Проводитися збір анамнезу, для того щоб зрозуміти, коли з’явилися початкові ознаки розвитку патології. Проводитися загальний клінічний огляд. Призначається рентгенологічне дослідження, що дозволяє візуалізувати прозріння в області локалізації емфіземи. Бронхіальний малюнок збільшується, а діафрагмальний купол зміщується назад.

Обов’язково проводитися диференціальна діагностика, що дозволяє прибрати наявність процесів запалення в легенях, плеврити, гідроторакс або пневмоторакс.

Лікування і профілактика

Неординарної терапії при діагностованій емфіземі легенів не розраховано. Ветлікар розробляє тактику лікування для полегшення і усунення симптоматики. Якщо тварина відчуває великі проблеми з диханням, починає задихатися, проводитися госпіталізація.

Призначаються внутрішньовенні вливання протиалергічних препаратів, вводяться ліки, що знімають запалення, а ще спазмолітики. Це дасть можливість зменшити прояв нападу і спростити стан вихованця. Для відновлення порушеного водно-електролітного балансу, проводитися інфузійне вливання фізрозчину, розчинів глюкози і Рінгера-Локка.

У комплексній терапії застосовуються також бронхолітики, які надають гарний вплив на процес регенерації тканин альвеол і бронхів. Прийом бронхолитиков при емфіземі дає можливість відтворювати порушену пластичність і дозволяє нормально евакуювати зібрався ексудат з бронхів і альвеол.

Бронхолітичні засоби збільшують якість процесу вентиляції легеневих структур, надаючи хороший вплив при гіпоксії. В якості симптоматичної терапії також призначаються:

  • відхаркувальні засоби;
  • антибіотики великого спектру дії;
  • кортикостероїдні протизапальні засоби.

Обов’язково не допустити контакт вихованця з алергенами, не даючи можливості з’явиться рецидиву захворювання. Вихованцеві, який страждає від ожиріння, показано харчування на дієтичній основі. Ветеринарний фахівець призначає спеціалізовану дієту, що дає можливість зменшити вагу і поліпшити порушені функції організму. Показаний прийом імуномодулюючих засобів.

З метою попередження розвитку емфіземи легенів, потрібно дуже ретельно стежити за станом порожнини рота, не допускаючи розвитку гінгівіту, утворення каменю на зубах і пародонтиту. Шанси розвитку бактеріального запалення зменшуються, якщо в організмі немає циркулюючого зараження. Не можна допустити розвитку реакцій алергії.

Потрібно забезпечити хороший догляд за кішкою, не допускати переохолоджень, налагодити правильне, правильне харчування. Будь – які прояви нездоров’я у улюбленця-привід звернутися до ветеринарного професіонала. На підставі отриманих даних в результаті діагностики, доктор призначає терапію, що поліпшує життєве зручність вихованця.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close