Хелікобактер у кішки

У шлунку у кішок, також як і у людини, є соляна кислота і жовчні кислоти, потрібні для перетравлення їжі. Поступаючи в область дванадцятипалої кишки, жовч і кислота, призводять до знищення патогенних бактеріальних мікроорганізмів, що проникають поряд з їжею. Але існують збудники інфекції, що володіють стійкістю перед руйнівною дією соляної кислоти. Це бактерії з роду Helicobacter.

На тлі впливу руйнівної дії хелікобактерій, в організмі домашнього вихованця розвиваються патологічні запальні процеси у вигляді гастритів. Чи не раннє лікування захворювання і усунення провокуючого фактора, призводить до розвитку ряду складнощів, серед яких виразка і рак шлунка.

При появі відмінних ознак порушення в травному процесі у тварини, рекомендується звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.

Причини розвитку патології

Спіралеподібні бактерії, що мають стійкість до впливу соляної кислоти, мають своєрідний джгут, що дає можливість їм ховатися в стінках шлунка. В процесі власної діяльності, збудник формує аміак, що приводить до нейтралізації кислого середовища шлунка.

В ході наукових досліджень, надійшла інформація, що інфікування хелікобактеріозом – вирішальний фактор, що провокує розвиток процесів запалення в шлунку і області дванадцятипалої кишки, як у домашніх чотириногих, так і у людини.

Шляхів передачі хелікобактерій до здорових тварин від інфікованих, точно не виявлено. Але за однією з версій інфікування відбувається орально-фекальним і повітряно-крапельним шляхом. Бурхливе зростання і розмноження бактеріальних мікроорганізмів, призводить до серйозних змін в області слизових оболонок шлунка.

У зоні ризику знаходяться кошенята у віці від 3 до 12 місяців, що пов’язано з індивідуальними особливостями. Імунна система і травний тракт ще недорозвинені, що призводить до ослаблення резистентності. Дорослі кішки також схильні до захворювання, але в переважній безлічі випадків хелікобактеріоз протікає у них в прихованій формі, нечасто даючи про себе знати.

Симптоми і діагностика у кішок

Поява у кішки блювоти, проносу з кров’ю або інших диспепсичних розладів – привід негайно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Відсутність своєчасної адекватної діагностики та лікування призводить до розвитку значних складнощів.

Дуже часто, гастрити у кішок призводять до розвитку виразкової хвороби або ж атрофії слизових оболонок. Основою раку шлунка також як правило виступає гастрит, поточний в хронічній формі. Підставою для хвилювання власника і термінового звернення до лікаря, повинні послужити наступні ознаки:

  • напади нудоти у домашньої улюблениць, особливо наступаючі відразу ж після поїдання корму; і слизом, що з’являється несподівано; тваринного, відчуття болю в животі, що характеризуються занепокоєнням улюбленця;
  • проблеми з травленням, баріться стілець – Свідоцтво значних порушень і допустимих внутрішніх геморагій.

В умовах стаціонару клініки, фахівець проведе загальний клінічний огляд і збере анамнез. Однаково важливо призначення нестандартних досліджень, що дозволяють відокремити перші стадії гастриту на тлі хелікобактеріозу, від допустимих значних патологій, наприклад як виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, нові освіти в області шлунка або наявність сторонніх проковтнутих предметів. Для цього призначаються дослідження за допомогою ультразвуку, рентгенографія і гастроскопія. Важливе місце в діагностуванні займає тест на уреазную активність, що дає можливість виявити наявність збудника – Helicobacter pylori.

Дії у ветеринарній клініці

На підставі отриманих лабораторних та інструментальних даних, ветеринар розробляє тактику лікування. Існує великий спектр терапевтичних схем, що дозволяють успішно подолати патологію. По завершенні лікувального курсу, кішка потрібно знову показати доктору для проведення контрольних аналізів. Це дозволить знайти, чи необхідно продовжувати лікування.

Основа лікування-прийом антибіотиків великого спектру дії. Їх призначаються у вигляді таблеток або ж внутрішньовенних інфузій. Невід’ємна частина лікування-призначення медикаментозних засобів, що впливають на кислотність шлункового соку і в’яжучих препаратів.

Молодим кішкам з діагностованим хелікобактеріозом, також як і літнім тваринам, рекомендується призначення пробіотиків для відновлення порушеного балансу мікрофлори. При діагностованою виразковій хворобі шлунка, призначаються ліки, що підвищують згортання крові для зупинки допустимих кровотеч. Далі тварині призначається симптоматичне лікування для відновлення сил організму.

Хорошим лікувальним ефектом володіють протимікробні препарати сульфаніламідного типу в комплексі з еритроміцином і ампіциліном. Загальний курс лікування, його тривалість і дозування засобів визначати повинен ветлікар, який займається лікуванням тварини.

Обов’язковий пункт терапії-призначення препаратів, що блокують рецептори в шлунку, для зниження кислотності шлунка — Ранітидин, Ацилок, Гістак, Ранісан, а ще обволікаючі препарти. При цьому важливо пам’ятати, що обволікаючі засоби не дають можливості антибіотиків нормально проникати в слизові оболонки для знищення хелікобактерій.

Кішці з діагностованими захворюваннями шлунка потрібно вживати спеціальне харчування на дієтичній основі. Для цього виробники кормів розробили спеціалізовані готові дієти. Кішкам, що харчуються справжньою їжею, рекомендується давати рідкі слизові каші, зварені на воді, м’ясні не жирні бульйони, кисломолочні продукти і варені овочі.

Навіть ефективний результат від лікування хелікобактеріозу у кішки, не дає повноцінної гарантії, що захворювання повернеться знову. З метою попередження, господарі повинні дотримуватися необхідних правил.

Істотна складова-вибір якісних кормів. Не можна давати тварині у вигляді ласощів їжу з людського столу, багату консервантами, барвниками і підсилювачами смаку. Економити не потрібно і на кормах. Потрібно радитися з ветлікарем з приводу введення вітамінних і мінеральних добавок, а ще систематично відвідувати фахівця з метою ранньої діагностики допустимих патологічних станів організму.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close