Як виглядає світ з точки зору кішки

Господарі прекрасно знають про пристрасть кішок до полювання, тому активність у улюбленців вимальовується ввечері, частіше вже після заходу сонця. У зв’язку з цією природною особливістю, котячий зір максимально адаптовано для розпізнавання предметів в сутінках.

Особливість полягає не тільки в анатомічному, але і клітинному будові зорових органів. Щоб порівняти, у людини в 6-8 разів менше спеціалізованих клітин (паличок), що володіють дуже високою чутливістю до джерел світла.

Як бачать кішки

Улюбленці бачать не так як їх господарі. Це пов’язують з деякими відмінностями, які полягають в анатомії зорових органів. Кішки мають збільшені очні яблука в пропорції з пропорціями тіла. Більш того, очі заглиблюються в череп на велику глибину, ніж у людини.

Через те що, що кішки природжені хижаки, їх очі повинні бути краще захищені. Добре розвинене і третє повіку, важлива функція якого полягає в додатковому зволоженні і захисту очей від пилу, бруду або смітинок.

Зіниці з витягнутою формою дозволяють якщо знадобиться змінювати потік променя світла, що потрапляє на сітківку. При хорошому освітленні, зіниці набувають вертикальну форму, нагадуючи свого роду щілину.

Будова внутрішньої частини візуального органу у домашніх улюбленців відрізняється від людського. У кішок, на відміну від людей, в зоровому органі відразу за сітківкою розміщується своєрідна структура іменована – тапетум. Утворює шар клітин tapetum lucidum, що відповідають за світловідображення. Тому у кішок світяться очі при самому невеликому джерелі світла вночі. Даний шар клітин вловлює найменші промені світла, даючи можливість «нічним хижакам» краще орієнтуватися вночі.

Примітно і те, що у в котячих очах присутні рецептори, що дозволяють передавати картинку в панорамному зображенні. Клітинні структури-колбочки і палички розподілені рівномірно. У людей тип зору Центральний, так як палички і колбочки розподіляються переважно в центрі, там, де розташоване жовта пляма.

Сприйняття світу у кішок і людини відрізняється наступними параметрами:

  • Дальністю сприйняття зображення. У кішок зір добре фокусується на відстані 2-5 метрів. З цієї відстані тварина відмінно здатне оцінити місце розташування об’єкта, прораховуючи все до дуже дрібних подробиць. Властивість фокусуватися на об’єктах, розміщених на відстані 2-5 метрів потрібно для точного прорахунку стрибка тварини в момент полювання. Перед стрибком тварина може відмінно похитувати головою. Це не просто рухи м’язів – це додаткова функція, що дозволяє дуже точно сфокусувати погляд. Якщо предмет розміщується далі 20 метрів або ж ближче ніж на 50 см, тварина сприймає зображення дуже розмито. Для правильного відчуття простору, кішка застосовує нюх і відчуття дотику.
  • Панорамний зір-сектор огляду у кішок дає можливість тварині бачити під кут більш ніж 200 градусів, на відміну від людини, кут зору якого становить менше 180 градусів.
  • Бінокулярний зір-кішки можуть бачити об’єкти в об’ємній проекції. Очі працюють злагоджено, передаючи отримані дані із зображенням в головний мозок. Оброблена інформація переходить в об’ємну картинку.
  • Швидкість сприйняття зміни картинки. В ході багатьох досліджень довели, що людське око сприймає 24 кадри за 1 секунду. У кішок же, швидкість сприйняття зображення становить 40 кадрів за секунду.

Як виглядає світ з точки зору кішки

Людський тип зору відрізняється від котячого. Домашні улюбленці бачать все абсолютно в інших кольорах, точності і розмірі. Кішки є сутінковими мисливцями, але бачити в непроглядній темряві їм не дано. Зрозуміло, тварина здатна орієнтуватися в просторі, де немає ні найменшого джерела світла. Але відбувається це через хорошу роботу інших органів почуттів – слуху, нюху і дотику. для того щоб відрізняти об’єкти, тварині потрібен мінімальний джерело освітлення. Але кількості світла може бути на порядок менше, ніж потрібно людині.

Разюча відмінність є і в анатомічній будові. На сітківці ока кішок розташоване пристойну кількість рецепторів – паличок, які відповідають за сутінковий зір. Співвідношення таких клітин до колбочок, становить 25:1, тоді як у людини 4:1.

Кішки добре розрізняють не тільки людей, а й предмети, що розміщуються на відстані до 20 метрів. Розміщені на іншій відстані предмети сприймаються тваринам у вигляді силуету.

Дізнатися людей та інших тварин на великій відстані допомагають інші органи – слух, нюх і дотик. У зв’язку з цим тваринам приписують паранормальні властивості-бачити духів або інші прояви потойбічного світу. Це можна пояснити просто-у кішок розвинене не тільки зір, а й інші органи чуття. Кішка просто чує відверто краще різні звуки, яких не чує людина.

Зір у кішок кольорове, проте має певні особливості. Колбочки, що відповідають за сприйняття кольору, розміщуються в сітківці, але не у всьому різноманітті. Доведено, що колбочок, які відповідають за сприйняття відтінку червоного, у кішок немає. Вусаті вихованці не розпізнають бордовий, червоний, помаранчевий і коричневий відтінки. При цьому кішки прекрасно розпізнають блакитні і зелений відтінки. Найкраще кішки розпізнають сірий колір — більше 25 відтінків.

Очі кішки надзвичайно сприйнятливі до світлового променя. Розміщений вертикально зіницю в кращій мірі захищає внутрішні структури ока. При денному світлі кішки бачать не так добре, як людина. Днем улюбленці воліють спати, однак якщо не сплять, бачать всі об’єкти розмито. Об’єкти, які бачать кішки вдень, нечіткі і в основному сірі.

Не у всіх представників роду котячих зіницю вертикальний. У диких хижаків, наприклад як леви, тигри і леопарди, зіниця круглий. Це пов’язано з тим, що полювання відбувається переважно вдень, тому сутінковий зір у них не розвинене так сильно, як у домашніх кішок.

Домашні кішки можуть дивитися телевізор, але зображення у них представлено мерехтливими картинками. при цьому вони не здатні зв’язати те, що відбувається на екрані в осмислений для них сюжет.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close