Вібропреси для бруківки

Теоретично для цих цілей можна застосувати рукодельний прес-верстат, креслення знаходяться у вільному доступі, але зробити складний агрегат з гідравлічним приводом, стійкістю до вібрацій та навантажень і взяти до уваги всі інерційні та розмірні характеристики можуть одиниці. До індивідуальних вимог відносять контроль частоти впливів, крім великого значення вони повинні бути регульованими або щонайменше незалежними від коливань та стрибків електричної мережі. Вибрати їх необхідну амплітуду можуть лише фахівці.

Вібропрес для бруківки дає можливість робити деталі з двох шарів: базового та фактурного (лицьового). Базовий шар робиться з піску, цементу та щебеню, виходить міцним та якісним. Ще один шар готують з добавкою спеціального пігменту, який дає можливість отримувати будь-які відтінки та кольори плитки.

Виробництво бруківки за допомогою вібропресу:

 • Завантаження суміші в один або два бункери (велика ємність необхідна для основної суміші, невелика — для бетону з пігментом для формування верхнього шару).
 • Надходження суміші з першого бункера до прес-форми, яка розташована на вібростолі. Увімкнення вібратора на 1-2 секунди для розподілу суміші в матриці однаковим шаром.
 • Завантаження кольорового бетону в пуансон, увімкнення режиму вібропресування на 35-40 секунд для ущільнення.
 • Зняття матриці та пуансону, переміщення готових виробів у простір, де вони набиратимуть надійність. Якщо застосовується технологія прискореного набору міцності, може виконуватися термоволога обробка.
 • Відправлення готових плиток на склад, потім у піддони транспортування, доставка до споживача.

Важливі частини вібропресу

Обладнання для виготовлення бруківки із застосуванням вібропресування передбачає наявність конкретної конструкції, що включає певні складові деталі. Невеликий верстат абсолютно доступно зробити своїми руками. Основне у цьому заході — все ретельно вивчити, зробити креслення, добре обміркувати черговість дій та керуватися інструкцією. Важливі елементи верстата такі:

 • стіл зі стільницею;
 • вібраційний механізм;
 • спеціалізований пристрій для пресування.

Кожен вузол має пару складових, які з’єднуються разом. Обов’язково перед початком виготовлення вібропресу необхідно підготувати його детальні креслення. Їх можна знайти в інтернеті або зобразити самому, доповнивши своїми ідеями і конструкційними новинками.

За основу рекомендовано брати перевірену схему складання, яку створили проектувальники. Створюючи вдома вібростол, бажано відразу з’ясувати, які деталі зможете виконати самі, а які доведеться купувати готовими. Обов’язково не забувайте, що обладнання під час роботи зазнає високих навантажень, завдяки чому станину необхідно виконувати зі сталі, кріплячи всі її компоненти електрозварюванням. Власне, так вдасться усунути руйнування конструкції завдяки постійній вібрації.

Робочий принцип вібростолу для плитки

Нехитрий спосіб — це виливок плитки в готові форми. Однак матеріал, що вийшов, виходить пухким, і за своєю міцністю поступається навіть традиційному бетону. А також, через невеликі розміри, важко досягти рівномірного усадки суміші.

В результаті не з’являються надійні зв’язки між складовими елементами, а в тілі плитки залишаються порожнечі повітря. Крім звичайної втрати міцності, у тріщини та порожнини проникає вода. При низькій температурі, лід розірве настінені блоки.

Для отримання більш щільного та якісного декоративного каменю обладнання для виготовлення бруківки обладнується вібратором. Промислові зразки працюють власне за подібним правилом.

Вібропрес для плитки виготовляє міцний камінь з гладкою лицьовою поверхнею, яка не пропускає вологу.

У форму завантажується суміш, потім вона ущільнюють тиском та віброустановкою, після цього камінь сохне в конкретних умовах. Чим потужніший тиск діє на матеріал, тим якісніше виходить продукція на виході.

Причому найкраща щільність виходить під час використання вібропресування, тобто одночасного впливу тиску та вібрації.

Такий верстат коштує дуже великих грошей, для виготовлення блоків у побутових умовах це непробачна розкіш (якщо, зрозуміло, ви не займаєтеся комерцією). Тому для разових робіт, має сенс зробити вібропрес власними руками.

Є 2 концепції, кожна з них має плюси та мінуси. При цьому будь-який верстат можна зробити за мінімум витрат, тому якщо вас цікавить вібропресс, переходьте на сайт https://www.vastservis-ug.com.ua/uk/vibropres/.

Варто звернути увагу

Рукоробний вібропрес з матрицею на одну плитку — пристрій некомфортний та нерентабельний. Якщо навіть ви створюєте верстат тільки для власного користування (не кажучи про комерційне застосування), додавання 2-3 осередків не дуже ускладнить проект, а швидкість виробництва стає неодноразово.

Конструкція та експлуатаційні особливості вібростолу

Проектуючи верстат для виготовлення бруківки власними руками, домашній майстер має вирішити такі питання:

 • розмір віброплатформи;
 • матеріал, конструкція та розміри станини;
 • використання заводського вібратора або встановлення ексцентрикового вузла на наявний електричний привід.

Продуктивність саморобного обладнання залежить не від розміру віброплатформи, а від технології. Точніше, від водоцементного співвідношення суміші бетону:

 • традиційний бетон неможливо витягти з форми раніше, ніж за добу;
 • після віброущільнення форми складають штабелями висотою 15 рядів, максимум, обертаючи плівкою будь-який виріб; Сушіння бруківки у формах вимагає багато вільного місця.
 • тому продуктивність залежить тільки кількості форм, кожна з них обходиться індивідуальному забудовнику від 45 рублів, а після облаштування території більше не будуть потрібні.

Важливо! Під час використання напівсухого бетону з низьким співвідношенням В/Ц зменшити час розформування вийде частково (через дванадцять годин), що також не вплине на продуктивність.Позначки:, , ,
close