7 ключових ситуацій у стосунках, які їх зрештою зруйнують

Які ситуації руйнують стосунки? Стосунки може зруйнувати оголошення бойкоту в разі образи, обговорення партнера в негативному ключі з іншими, порівняння його з іншими, постійна критика, прояв неповаги, байдужості, підкуп скривдженого.

Оголошуєте бойкот

Він забув про день весілля і навіть не попросив вибачення за це? Вона не погладила сорочку, пославшись на зайнятість? Усе, ви з ним не розмовляєте, не пішли разом на прогулянку або пішли спати в іншу кімнату. А може, і те, і інше. Щоб знав, як вас ображати, забувати, відмовляти.

Образи, бойкот та інші маніпуляції не вирішення проблем. Конфлікти будуть тільки накопичуватися, і ви віддалитеся одне від одного. Жити в образі і не розмовляти важко і безрадісно обом сторонам.

Чи усвідомить половинка тяжкість своєї провини, чи впаде перед вами на коліна, невідомо. Але ви постраждаєте ґрунтовно. Образа буде малювати вам негативні картинки про партнера. Якщо у вас багата фантазія, то можете дійти до сцени апокаліпсису стосунків. Ось так люди і розлучаються, навіть не пам’ятаючи, з чого все почалося.

Обговорюєте партнера в негативному ключі

Збираєтеся з друзями або подругами на посиденьки, і пішло-поїхало: «Ти знаєш, що мій учудив?», «А моя зовсім совість втратила». Погано говорити про близьку людину за її спиною непорядно. Друзі можуть додати до вашої історії щось від себе, розповісти про це комусь іще. Коли чутка докотиться до вашого партнера, він почуватиметься так, ніби його зрадили, і перестане вам довіряти.

Довіру психологи називають фундаментом стосунків. У сім’ї людина має почуватися захищеною. Недовіра підриває і те, і інше, пише викладачка психології Олена Ахмадєєва. Втрачена довіра подібна до втраченого життя, вона безповоротна, писав античний поет Публій Сір.

Порівнюєте з іншими

«Сусід уже альтанку на подвір’ї зробив, а ти не можеш паркан нормальний поставити!», «У Анни смачні пиріжки, не те що твої». Коли починаєте порівнювати партнера з конкретними людьми або навіть якщо говорите загалом, то тим самим знецінюєте його.

Колись ви обрали цю людину, вважаючи її найкращою. Чому ж зараз дозволяєте засумніватися в цьому? У результаті ваших звинувачень вона може обрости комплексами, а ви залишитеся самі.

Так, хтось робить щось краще, ніж ваш партнер. Однак якщо ви по-справжньому близькі з ним, то це порівняння буде для вас неважливим, пояснює психологиня з університету Торонто Сабріна Тай. Ви будете підтримувати позитивну думку про свого партнера, незважаючи ні на що.

Постійно критикуєте

Ви зациклилися на критиці партнера і, що б він не зробив, обов’язково знайдете недоліки і вкажете на них? Схаменіться, це ж ваша кохана людина! Чи вже ні?

Якщо один партнер постійно критикує іншого, знецінює все, що той робить, то вони з великою ймовірністю розлучаться, пише психолог Деніел Гоулман у книжці «Емоційний інтелект». Особливо якщо не схильні разом обговорювати проблеми. Фахівець встановив таку залежність на основі проведених досліджень.

Спробуйте відпочити одне від одного, розберіться, чим викликана ваша негативна реакція. Переключіться з негативу на позитив, це набагато приємніше.

Виявляєте неповагу

Якщо розмовляєте з партнером із сарказмом, в уїдливому тоні, відпускаєте на його адресу злі жарти, кепкуєте, закочуєте очі, єхидно смієтеся і навіть лихословите, значить його не поважаєте.

Негативна модель поведінки людини залишає неприємний осад у її партнера, проте для неї самої може бути навіть непомітною. Неповага має ефект накопичення і з часом може перейти у відверте презирство, яке закінчиться розривом стосунків.

Психологи Аллан і Барбара Піз пропонують повернути дзеркало відповідальності на себе. Можливо, це саме вам варто змінитися, а не завзято виправдовувати власну поведінку, звинувачуючи дорогу для вас людину.

Демонструєте байдужість

Які фрази руйнують стосунки? Фрази на кшталт «Мені байдуже», «Ти перебільшуєш», «Не кажи дурниць», «Не треба так реагувати» тощо свідчать про байдужість партнера до своєї половинки та її почуттів, сприяють руйнуванню стосунків.

Жести, відсутній вираз обличчя, увімкнені навушники у вухах під час розмови, відволікання на телефон свідчать про вашу незацікавленість тим, що вам хочуть сказати. Вам нецікавий партнер загалом чи тільки тема розмови? Треба розбиратися.

Якщо ваша половинка запитує, яку сукню їй вдягнути, а ви кажете «Мені все одно», то що це, якщо не байдужість? Партнера зачепила якась ситуація, він емоційно переживає, а ви з кам’яним обличчям просите не говорити дурниць. Так ви знецінюєте його переживання, показуєте їхню неважливість для вас.

Підкуповуєте скривдженого

Звичка відкуповуватися подарунками замість вибачення і розв’язання проблеми присутня в багатьох сім’ях. Образив партнера — побіг за квітами та цукерками, приготував розкішну вечерю, запросив у ресторан.

Спочатку це може навіть подобатися, але уникнення відвертої розмови не допоможе оминути конфлікти надалі. Один думатиме, що йому все дозволено. Другий радітиме подарункам і прощатиме, але до певного часу. Коли накопичені конфлікти не зможуть загладити жодні подарунки, доведеться або розмовляти один з одним, або розлучатися, якщо ви не навчилися розв’язувати проблеми конструктивно і не хочете це робити.

Ці сім ситуацій непомітно підточують стосунки, і вони можуть завалитися в один момент. Поспостерігайте з боку, чи не поводитеся ви подібним чином. Якщо грішні, зізнайтеся собі в цьому, покайтеся, попросіть вибачення, як радить докторка філософії Крістіна Р. Вілсон, і починайте нове життя з партнером у коханні.

Позначки:, , , , , , ,
close