Бебі-фейс: що це таке і як домогтися подібного ефекту

Психологи Роберт В. Лівінгстон і Ніколас А. Пірс встановили, що людина з дитячим обличчям успішніша і щасливіша. Бебі-фейс — це частина успіху і чарівних образів Наталії Водянової, Скарлетт Йоганссон і Селени Гомес. Фахівці журналу Voice пояснили, у чому секрет такого макіяжу і як його створити.

Особливості бебі-фейсу, причини його популярності

Прекрасна половина людства в усі часи намагалася зберегти молодість і красу обличчя. Сучасні технології в косметології дають змогу домогтися будь-якого ефекту, зокрема створення «дитячого обличчя». Джіджі Хадід — основоположниця моди на бебі-фейс. Дівчина викладає селфі без макіяжу, на яких вона має свіжий і виразний вигляд.

Що таке бебі-фейс і в чому його особливості?

У 2009 році психологи Роберт В. Лівінгстон і Ніколас А. Пірс виявили, що володар «дитячого обличчя» успішніший у роботі та в особистому житті. Свої спостереження вони підкріпили дослідженнями з фокус-групами, після чого опублікували статтю в журналі Psychological Science. Їхнє дослідження переросло в тренд, який сучасне суспільство не просто спостерігає, а й уміло використовує для досягнення цілей.

Один з перших модних консультантів та іміджмейкерів Девід Кіббі ще в 1980-ті роки систематизував типи зовнішності, створивши, як стверджує Voice, теорію типажів. Його класифікація типів обличчя затребувана і популярна у стилістів і дизайнерів усього світу. Розрізняють п’ять базових типажів, які описав Девід Кіббі:

 • класичний-комерційний;
 • комерційний-класичний;
 • дитячий (бебі-фейс);
 • сильний;
 • дивний.

Що таке бебі-фейс? Baby face — це дитяче обличчя, яке зберігається в будь-якому віці, тобто незрозуміло, 15 чи 30 років дівчині або хлопцю з таким виглядом. Основними ознаками бебі-фейсу вважається:

 • круглий миловидний овал обличчя;
 • щоки з привабливими ямочками;
 • широко розкриті очі з довгими віями;
 • пухкі губи.

Як визначити бебі-фейс у дівчат? Дитячий типаж (бебі-фейс) визначити нескладно, оскільки він кардинально відрізняється від комерційного, ключовою особливістю якого вважається котячий фатальний погляд і хижа краса. Параметри, які допоможуть визначити такий типаж, візуально великі очі, довгі, яскраво виражені вії, пухкі рожеві губи, легкий рум’янець, акуратно укладені брови і правильний овал обличчя.

Бебі-фейс — це абсолютна миловидність і перевірена стійкість до вікових змін. З таким обличчям не кожному пощастить народитися, але його легко можна створити за допомогою медичних і косметологічних послуг, а також спеціального макіяжу.

Чому популярність бебі-фейсу зростає з кожним днем?

Бебі-фейс впевнено підкорив світ. Причина популярності, на думку Voice, у тому, що це секрет вічної молодості, який усі наполегливо шукають. М’які риси обличчя, великі очі та пухкі губи привертають увагу і створюють враження дитячої безпосередності. Бебі-фейс відомим моделям і акторкам дає змогу виглядати на кілька десятків років молодшими.

Наприклад, 40-річна супермодель Наталія Водянова фактично не змінилася зовні за останні десять років і має дуже юний вигляд. Це одна з особливостей бебі-фейсу — неможливість визначити вік дівчини. Міранда Керр, якій 39 років, завдяки ямочкам на щоках, пухким губам і великим очам залишається найзатребуванішою моделлю.

Актрисі Різ Візерспун виповнилося 46 років, але вона не змінилася з моменту виходу популярного фільму «Блондинки в законі» завдяки бебі-фейсу. Тридцятисемирічна акторка Скарлетт Йоганссон має яскравий і молодий вигляд завдяки миловидності, кирпатому носу і пухким губам.

Ряди знаменитих дівчат з бебі-фейс поповнює Селена Гомес, про яку незмінно говорять, що вона дитина на все життя. Співачка має набагато молодший вигляд, ніж однолітки, завдяки округлим щокам, рівно окресленим губам і широким бровам. Завершують список актрис із baby face Кейт Гадсон і Кеті Голмс. Обом актрисам уже за сорок, але вони, як і раніше, мають юнацьку чарівність.

Поради та рекомендації, як зробити бебі-фейс

Щасливим власницям бебі-фейс можна тільки позаздрити або ж почати самостійно пробувати домогтися ефекту «дитячого обличчя».

Який вигляд має бебі-фейс? Це дитяче обличчя з ямочками на щоках, з пухкими губами, широко розкритими очима в обрамленні довгих вій і безневинним поглядом. Якщо є від природи такі дані, то можна забути про вікові комплекси. Якщо зовнішність далека від опису baby face, то можна домогтися такого ефекту самостійно за допомогою макіяжу.

Ключова особливість такого макіяжу в тому, щоб він не був перенасичений кольором і косметикою. Бебі-фейс — це про ніжність, витонченість і легкість. Основні принципи макіяжу в стилі бебі-фейс:

 • відсутність бронзових відтінків у рум’янах, чорної підводки, чітких ліній і точених вилиць;
 • присутність рожевого рум’янцю;
 • вибір об’ємної туші для створення лялькових вій;
 • використання пастельних відтінків у всьому.

Як зробити бебі-фейс за допомогою макіяжу? Виключити тонни тонального крему, темні відтінки губної помади і тіней для очей, а також контуринг. Необхідно звернути увагу на вкрай легкі текстури, напівпрозору мінеральну пудру, світлі і сяючі тіні в поєднанні з ніжним блиском для губ.

Покроково бебі-фейс макіяж матиме такий вигляд:

 1. Очистіть обличчя і підготуйте до макіяжу: нанесіть легкий зволожувальний крем, праймер у невеликій кількості.
 2. Нанесіть BB-крем. Це ідеальна заміна важкому тональному крему. BB-крем вирівняє тон, зволожить шкіру і збереже напівпрозорість.
 3. Зону навколо очей можна скоригувати консилером у форматі ручки. Засіб має бути нещільним і зволожувальним.
 4. Закріпіть перші три етапи прозорою пудрою. Важливо не перестаратися, щоб ділянку навколо очей не пересушити, а ось на Т-зону можна нанести щільніший шар.
 5. Кремові рум’яна нанесіть, коли посміхаєтеся, так сформуєте «яблучка» щік. Бажано вибирати рожеві або ягідні відтінки рум’ян, щоб створити морозний рум’янець.
 6. На вилиці додайте хайлайтер із мерехтливим ефектом. Такий макіяж виключає скульптурування, тому штучно створюється сяйво шкіри.
 7. Брови причешіть спеціальною відтіночною тушшю, укладіть усі волоски наверх. Під брову обов’язково потрібно додати хайлайтер.
 8. На повіку нанесіть базу, а потім у складці розтушуйте трохи матових тіней. Рухайтеся в бік, закруглюючи таким чином очі.
 9. Вії рясно профарбуйте тушшю. Бебі-фейс макіяж передбачає широко розкриті очі з довгими віями, тому допустимо їх фарбувати щонайменше в три шари.
 10. Губи покрийте легким прозорим блиском з ягідним відтінком. Тут не потрібні жодні яскраві контури, адже важливо, щоб губи залишалися природними у своєму об’ємі та кольорі.

Соковитий рум’янець, злегка підфарбовані брови й очі, ягідні губи — це макіяж, на думку Marie Claire, який має привабливий і зворушливий вигляд, незалежно від віку його власниці. Він омолоджує і освіжає леді елегантного віку, а юним дівам надає ще більше безпосередності та свіжості. Макіяж у стилі бебі-фейс поза модою, часом і певним стилем завжди доречний і універсальний.

Люди з дитячим обличчям уже з першого погляду викликають розчулення, почуття відкритості та чесності. Такий типаж привертає до себе увагу з перших хвилин, і це дає змогу людині створити навколо оточення, яке допоможе в досягненні її цілей. Домогтися ефекту бебі-фейс можна за допомогою правильного макіяжу і при цьому зовсім не потрібно турбуватися про вік, адже вічна молодість гарантована.

Позначки:, , , , , , , ,
close