7 причин неприємного запаху з вух у собаки

Уважний люблячий володар собаки, завжди відзначає будь-які зміни в стані здоров’я тварини.

Важливо пам’ятати про профілактичні огляди з метою попередження розвитку небезпечних патологій.

У більшості випадків про наявність захворювання можуть вказувати нестандартні ознаки, одним з них є поганий запах з вух.

1. Бактеріальні інфекції

Основою виникнення поганого запаху з вушних раковин улюбленця як правило виступає бактеріальна хвороба. Крім поганого запаху при запаленнях, спровокованому бактеріями, тварина хвилює сильне свербіння і відзначаються виділення сірки з домішками діяльності патогенів.

Небезпека бактеріальної інфекції полягає в швидкому поширенні і ураженні більш глибоких ділянок вуха собаки, провокуючи небезпечні ускладнення.

2. Отит

Запалення в вушній раковині може мати найрізноманітнішу природу походження.

Факторами до розвитку отиту і появи поганого запаху з вушного каналу вважаються:

 • вроджене звуження слухового каналу або ж виражений вигин;
 • надмірна активність залоз, що секретують спеціальну речовину-сірку;
 • дуже висока волосатість вушної раковини, що призводить до проблем з відтоком сірки з вух;
 • наявність системних патологій-алергія, атопічний дерматит, себорея, недостатність вироблення гормонів щитовидною залозою.

У ветеринарній практиці отит частіше діагностують у порід собак з довгими вухами, а ще у тих, які вважають за краще плавати в ставках. Постійна вологість в вушному каналі і недостатня мікроциркуляція повітря призводить до дуже високої активності патогенних мікроорганізмів, що провокують розвиток запалення.

У окремих порід собак виділяють природну схильність до отитів. Найчастіше діагностують отити у німецьких вівчарок і чарльз-спанієлів зважаючи вродженої особливості – звуження горизонтальної частини слухового каналу.

Отити у вихованця-поширена проблема для господарів собак, чию шерсть потрібно тримминговать. Постійне травмування при вищипуванні волосків вовни провокує запалення. Особливо схильні до ризиків розвитку отитів собаки зі зниженою роботою імунної системи. При цьому необхідно розуміти, що дуже висока рослинність у вухах неприйнятна. Її рекомендується не висмикувати, а стригти, знижуючи небезпеки мікротравм.

3. Чужорідне тіло в вусі

Поява поганого запаху з вушного каналу у собаки може вказувати на наявність чужого предмета в вусі. Слуховий прохід у собак має ряд особливих характеристик в будові. Самостійно виявити а потім безперешкодно видалити чужорідне тіло з вуха улюбленця виходить не всім власникам.

Крім поганого запаху, симптомами стороннього застряглого в вушному каналі предмета вважаються:

 • тряска головою і вухами;
 • нахили голови в бік;
 • хвилювання тварини;
 • поскуліванія і спроби почухати вухо про тверді поверхні.

При появі перших відмінних ознак рекомендується негайно звернутися за допомогою до ветлікаря, поки ситуація не погіршилася. Застрягти в вушному каналі можуть різні гілки, насіння рослин, частинки вати при неправильному здійсненні чистки вух господарем.

4. Аурикулярна гематома

Поганий запах з вуха іноді вказує на виникнення аурикулярної гематоми. Основою виступає механічне пошкодження. При аурикулярної гематоми, вушна раковина змінює власну форму і помітно потовщена.

Проводити видалення аурикулярної гематоми потрібно в умовах стаціонару клініки. Спеціаліст проводить видалення відмерлих тканин, паралельно обробляючи уражене вухо спеціалізованими препаратами.

5. Алергічна реакція

Алергічна реакція у собак діагностується дуже часто на практиці ветеринарних лікарів. Розвиток неординарною реакції не завжди супроводжується виключно сверблячкою на шкірі і появою висипань. Поява поганого запаху з вуха улюбленця також може говорити про наявність алергічні реакції. Потрапляючи в чутливий організм, чужорідні Протеїнові компоненти викликають відповідну реакцію імунної системи. Алергічний отит частіше зачіпає відразу обидва вуха.

Сильний свербіж на тлі алергічні реакції змушує тварина активно свербіти. В результаті це призводить до дуже маленьких тріщин і пошкоджень тканин вушної раковини. Потрапила в поверхню рани патогенна бактеріальна мікрофлора активізується, викликаючи процес запалення.

Основними провокуючими розвиток алергічні реакції факторами стають:

  — курка, рис, яловичина;

 • відповідна реакція на введення ряду медичних препаратів або застосування погано обраних косметичних засобів – шампунів або спреїв.
 • основою алергії як правило виступає домашня хімія, дратівлива пилок квітучих рослин або ж аутоімунний процес в організмі.

Першими ознаками алергічні реакції в області вушних раковин до моменту виникнення поганого запаху стають червоні плями на поверхні всередині вуха і сильний свербіж у тварини.

6. Отодектоз

Не менш частою основою розвитку отиту у собаки з різким поганим запахом з вух стає вушний кліщ. Інфікуватися вушним кліщем вихованець може при тісному контакті із зараженою твариною. Базовими симптомами отодектоза у собаки стає поганий запах, сильний свербіж і бруд на внутрішній частині вушної раковини.

Відсутність своєчасної допомоги може завершитися серйозними ускладненнями у вигляді постійного захворювання середнього вуха, аж до повної втрати слуху.

7. Аутоімунні захворювання

Аутоімунні захворювання дуже часто діагностуються у ветеринарній клінічній практиці у собак. Найбільш часто зустрічаються такі аутоімунні патології, як листоподібна пухирчатка і васкуліт.

Процес запалення в судинах, що з’являється як своєрідна реакція імунної системи, може бути спровокований цілим рядом моментів. Викликати васкуліт у собаки здатні медикаментозні препарати і генетична спадковість. Розвиток запалення в судинах організму, дуже часто зустрічається у подібних порід собак, як йоркширський тер’єр, пудель, хорт, німецька вівчарка, сенбернар.

На перших кроках розвитку васкуліт не має яскраво вираженої клінічної картини. Згодом розвиваються підшкірні кровотечі, виразкові ураження і пухирі на шкірі. Вихованець буде в пригніченому стані, відчуває відчуття болю. Неприємні відчуття в області вушних раковин змушують вихованця активніше чесати вуха. Відбувається занесення патогенної бактеріальної або грибкової мікрофлори, що посилює перебіг головного захворювання. Крім поганого запаху з вух, у собаки відзначаються з’явилися ділянки алопеції, лущення, поява нестандартних рубців на тілі.

Інший вид аутоімунної патології-листоподібна пухирчатка. Місцем локалізації захворювання на перших кроках розвитку є ніс і вуха. Згодом патологія поширюється на подушечки пальців, відзначається зниження апетиту у улюбленця, збільшення в обсязі регіонарних лімфатичних вузлів.

Визначити, що стало основою виникнення поганого запаху з вух у собаки, допоможе професійний ветлікар. Спеціаліст проведе ряд потрібних аналізів і на підставі отриманих даних розробить відповідну схему лікування.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close