Більмо на оці у собаки лікування

Серед самих різних хвороб очей у собак, частіше діагностуються лейкоми (більмо) на оці у тварини. Такий вид патології говорить про початок процесу запалення в рогівці і при несвоєчасно наданому лікуванні, тварина може осліпнути або ж втратить очі.

Червона ганчірка у тварини собою являє помутніння очної рогівки або ж утворення рубця, що з’являються в результаті дії агресивних чинників – опіків, алергічних реакцій або ж травм. Після пошкодження, очна рогівка змінюється і на ній починає розростатися тканину типу з’єднання, що виглядає у вигляді плівки білого кольору.

Лейкоми у собак поділяють на більше десяти видів залежно від місця розташування плями. Вони можуть бути периферичними (зачіпають край очного яблука і призводять до втрати периферичного зору), центральними (вражаючими центр очного яблука), повними (перекривають весь очей, провокуючи сліпоту у тварини). В результаті процесу запалення на очній рогівці, лейкома може набухати, підносячись над самою рогівкою або ж зрощуватися з райдужною оболонкою.

Причини розвитку патології

При початку процесів запалення викликаних різними факторами (захворювання інфекційного характеру або ж травми рогівки), уражається очна рогівка. Описані випадки у ветеринарії, коли утворення лейкоми викликано порушенням внутрішньоутробного розвитку цуценят при інфекційному захворюванні, перенесеним вагітної самкою. Причини більма на оці:

 • системні хвороби організму (цукровий діабет);
 • травми очної рогівки;
 • чи не належні умови утримання вихованця;
 • порушення в поживному раціоні;
 • процеси дегенеративного характеру, що відбуваються в оці (важливо тут 3-го століття);
 • вірусні та бактеріальні інфекції.

Серед причин розвитку лейкоми виділяють:

 1. Ядерний склероз-дегенеративний процес, властивий для всіх собак і відрізняється поступовим потовщенням ядра лінзи ока. З появою захворювання, поруч із зіницею виникає помутніле пляма, частіше на обох очах. Хворобливих симптомів фактично немає, так як процес розвивається плавно, не доставляючи тварині хворобливих почуттів.
 2. Катаракта-небезпечна недуга, що вражає не тільки старих, а й молодих тварин. Певні породи собак мають генетичну схильність до даного захворювання. Розвиватися катаракта може в результаті цукрового діабету, ураження паразитами або ж травм ока.
 3. Глаукома-захворювання, що провокує сильне зниження зір. При несвоєчасно наданої медичної допомоги, тварина може втратити зір. Відрізняється глаукома виникненням мутного плями з блакитним відтінком. При глаукомі з’являється сильний тиск на очне яблуко, через що очей може висуватися з орбіти.
 4. Кон’юнктивіт-з’являється при запальних процесах в оці через попадання чужого тіла в око або ж в результаті реакцій алергії. Специфічними особливостями запалення кон’юнктивального мішка вважається накопичення рідини в області зовнішньої оболонки ока.
 5. Уевіт-захворювання, спровоковане запальним процесом в судинах кровообігу. Лопнули судини в оці надають відтінок червоного очного яблука. Патологічний процес супроводжується сильним сльозотечею, боязню світла і відчуттями болю.
 6. Кератит-запалення самої рогівки, що виникає в результаті хвороб інфекційного характеру. Найчастіше кератит діагностують при супутніх системних інтоксикаціях організму і кон’юнктивітах.

Симптоматика захворювання

Коли утворюється більмо, йому супроводжує така ознака як сильне сльозотеча. З’являється патологічний стан в результаті травми. Гнійні види більма супроводжуються виділенням нестандартного ексудату, що накопичується в куточках очей. При цьому рогівка змінює колір і стає шорсткою. Однією з дуже частих причин появи лейкоми вважається кератит, тому симптоми будуть наступними:

 • помутніння рогівки (поверхневий кератит відрізняється появою плями, яке пропадає через 2-3 дні);
 • виділення нестандартного ексудату з ураженої області;
 • погіршення зору або ж наступ сліпоти (у тварини виникає хвилювання, хода стає хиткою);
 • тварина уникає яскравих світлових джерел, прагнучи сховатися в темні місця;
 • зміна кольору рогівки (вона набуває відтінок жовтого).

Для призначення правильного лікування, надзвичайно важливо правильно поставити діагноз. Для цієї мети при появі підозрілих утворень на рогівці вихованця, потрібно відвідати ветеринарного фахівця. Постановка точного діагнозу в себе включає застосування самих різних методик, головними з яких вважаються:

 • аналіз на герпесвірусну інфекцію-проводитися для того щоб прибрати небезпечне інфекційне захворювання, яке може спровокувати не тільки ураження очей, але і інших органів вихованця;
 • парацентез-аналіз внутрішньоочної рідини проходить в складних і запущених випадках лейкоми;
 • серологічне дослідження-проходить з метою виявлення захворювань грибкового характеру;
 • електроретинографія-своєрідне дослідження, що дозволяє оцінити стан очної сітківки і прибрати її відшарування;
 • дослідження за допомогою ультразвуку очного яблука-застосовується ця методика у важких випадках, коли червона ганчірка у собаки повного типу і закриває кожен сантиметр поверхні рогівки.

Лікування більма на оці у собаки

Лікування більма на оці з вихованця зобов’язане вестися комплексно і лише після постановки точного діагнозу з визначенням причини, що викликала початок патологічного процесу. Ступінь хвороби і клінічна картина, будуть основоположними для визначення тактики лікування.

При своєчасному виявленні і зверненні до професіонала, тварині буде призначена консервативна терапія, що включає в себе застосування медикаментозних препаратів і народних засобів. У важких випадках, коли лейкома стає тотальною або ж супроводжується іншими серйозними ускладненнями, призначається своєчасне втручання, в ході якого ветеринар проводить видалення плівки. Проходить також і заміна ураженої зовнішньої прозорої оболонки ока на штучну.

Лікувати захворювання у собаки консервативними методами, краще тільки на перших етапах. Медикаментозна терапія в себе включає:

 • чистку ураженої області за допомогою спеціалізованих розчинів;
 • закладання левоміцітіновой мазі під нижню повіку, а ще введення знеболюючих препаратів в області кон’юнктивального мішка;
 • застосування протимікробних мазей при знаходженні бактеріальної інфекції;
 • закопування офтальмологічних крапель, що знімають свербіж, почервоніння і біль;
 • промивання очей за допомогою спеціалізованих антисептичних засобів, що дає можливість зменшити процес запалення і видалити дискомфорт в оці у собаки.

для того щоб лікувати червону ганчірку у собаки, застосовуються деякі народні способи. Необхідно виділити, що ефективність від подібної терапії буде виключно на перших стадіях і тільки в комплексі з іншими медикаментозними засобами.

Також дуже важливо заздалегідь отримати консультацію з ветлікарем перед використанням народних засобів. А справа вся в тому, що вони не всі нешкідливі і можуть замість полегшення, нашкодити собаці. Серед народних засобів, найбільшу популярність мають:

 1. Цибулева кашка-готується з натертої цибулини, залитої 100 мл гарячого молока. Настоятися засіб повинен не менше 8 годин, а потім закопується по 2 краплі в кожне око два рази в день.
 2. Живиця з ялицевого дерева. Закапують засіб по 1 краплі в кожне око 1 раз в день.
 3. Чистотіл і прополіс. Настоянку прополісу об’єднують з соком чистотілу в співвідношенні 1:3. Кожен день протягом 7 днів закопують по 1-2 краплі в кожне око хворому вихованцеві.
 4. Промивання уражених очей відваром ромашки аптечної.

Вилікувати захворювання не завжди виходить, тому важливо вжити заходів попередження, що дозволяють уникнути запалення і інших патологічних процесів, що розвиваються в оці у собаки. Зменшити розвиток лейкоми можна, ретельно доглядаючи за собакою, перевіряючи і очищаючи очі, звертаючись до ветеринара при найменших підозрах на інфекцію. Дуже важливо проводити регулярну вакцинацію вихованця згідно з календарем щеплень, а харчування тварини має бути різним і збалансованим.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close