Як увімкнути та налаштувати тачпад на ноутбуціПоради та підказки

Якщо ви користуєтеся ноутбуком, тачпад є невід’ємною частиною вашого пристрою. Це вбудований вказівний пристрій, який використовується для переміщення та керування курсором на екрані. Однак іноді тачпад може перестати працювати або не реагувати через різні причини, такі як налаштування, драйвери, апаратні проблеми тощо. У цій статті ми розповімо, як увімкнути та налаштувати тачпад на ноутбуці.

Перше, що потрібно перевірити, це те, чи увімкнено тачпад. Якщо він вимкнений, він не буде працювати взагалі. Щоб перевірити це, перейдіть до диспетчера пристроїв і знайдіть опцію тачпада. Якщо поруч з ним є чорна стрілка, це означає, що він наразі вимкнений.

Щоб увімкнути тачпад, клацніть правою кнопкою миші на ньому і виберіть опцію «Увімкнути». Якщо тачпад вже увімкнено, можливо, ви захочете змінити його чутливість або налаштування. Чутливість тачпада можна налаштувати, перейшовши до опції налаштувань вашого тачпада. У розділі налаштувань ви можете змінити швидкість курсору, напрямок прокрутки та інші параметри відповідно до ваших уподобань.

Якщо ви не можете знайти опцію тачпада або увімкнути її, це може бути пов’язано з проблемою драйвера. Перевірте, чи доступні оновлення для вашого драйвера тачпада. Це можна зробити, перейшовши до диспетчера пристроїв і клацнувши правою кнопкою миші на опції тачпада. Виберіть опцію «Оновити» і дозвольте системі шукати новий драйвер.

На закінчення, тачпад є невід’ємною частиною ноутбука і вимагає належного налаштування для коректної роботи. Ви можете увімкнути та налаштувати тачпад, перевіривши налаштування, драйвери та параметри чутливості. Виконуючи кроки, описані в цій статті, ви зможете легко налаштувати тачпад і змусити його працювати так, як вам потрібно.

Крок 1: Перевірте стан тачпада

Перш ніж вмикати або налаштовувати тачпад, важливо спочатку перевірити його стан. Для цього

 1. Знайдіть піктограму тачпада на вашому ноутбуці, яка зазвичай знаходиться у верхній частині тачпада.
 2. Перевірте, чи світиться значок. Якщо так, то ваш тачпад вже увімкнений і працює належним чином.
 3. Якщо піктограма не світиться, можливо, тачпад вимкнено. Ви можете увімкнути його, натиснувши кнопку тачпада, розташовану поруч із піктограмою, або натиснувши певну комбінацію клавіш, залежно від моделі вашого ноутбука.

Якщо у вас все ще виникають проблеми з перевіркою стану тачпада, зверніться до посібника користувача вашого ноутбука для отримання детальних інструкцій про те, як це зробити.

Перевірка налаштувань тачпада у Windows

Якщо у вас виникли проблеми з тачпадом, насамперед перевірте налаштування тачпада на вашому ноутбуці з Windows. Щоб отримати доступ до налаштувань тачпада, виконайте наведені нижче дії:

 1. Відкрийте меню «Пуск» Windows і натисніть «Налаштування».
 2. Виберіть «Пристрої» в меню «Налаштування».
 3. Натисніть на «Тачпад» у лівій частині вікна «Пристрої».

На цій сторінці ви можете налаштувати параметри тачпада, такі як чутливість, прокрутка та натискання. Переконайтеся, що тачпад увімкнено і що налаштування відповідають вашим потребам. Ви також можете спробувати скинути налаштування тачпада до налаштувань за замовчуванням, натиснувши кнопку «Скинути».

Якщо ваш тачпад все ще не працює належним чином, можливо, вам потрібно оновити драйвер тачпада або спробувати скористатися зовнішньою мишею. Зазвичай ви можете завантажити найновіший драйвер тачпада з веб-сайту виробника ноутбука.

Перевірка налаштувань тачпада на Mac

Якщо ви використовуєте ноутбук Mac і у вас виникли проблеми з тачпадом, насамперед перевірте його налаштування. Ось як це зробити:

 1. Натисніть на значок Apple у верхньому лівому куті екрана та виберіть «Системні налаштування».
 2. Натисніть на «Трекпад».
 3. Ви можете налаштувати параметри тачпада відповідно до своїх уподобань. Наприклад, ви можете налаштувати швидкість відстеження, увімкнути або вимкнути натискання для натискання, напрямок прокрутки тощо.
 4. Якщо після зміни налаштувань у вас все ще виникають проблеми з тачпадом, можливо, вам доведеться почистити його або проконсультуватися з технічним спеціалістом, щоб з’ясувати, чи є якісь апаратні несправності.

Важливо регулярно перевіряти налаштування тачпада, щоб переконатися, що ваш ноутбук працює оптимально. Регулюючи та налаштовуючи параметри тачпада, ви можете покращити користувацький досвід і запобігти потенційним проблемам у майбутньому.

Крок 2: Увімкнення або вимкнення сенсорної панелі

Якщо тачпад вимкнено, ви не зможете ним користуватися. На щастя, увімкнути або вимкнути тачпад на ноутбуці — це простий процес. Ось як це зробити:

 • Увімкніть тачпад: Знайдіть значок тачпада на клавіатурі вашого ноутбука (часто він знаходиться на клавішах F1-F12 або поруч з ними). Натисніть і утримуйте клавішу Fn, розташовану в нижньому лівому кутку клавіатури, а потім натисніть на іконку тачпада. Це має увімкнути тачпад і дозволити вам знову ним користуватися.
 • Вимкнути тачпад: Якщо ви віддаєте перевагу використанню миші замість тачпада, ви можете вимкнути його, щоб запобігти випадковим натисканням. Щоб вимкнути тачпад, натисніть і утримуйте клавішу Fn, а потім двічі натисніть на піктограму тачпада. Деякі ноутбуки можуть мати спеціальну кнопку для вимкнення тачпада, тому зверніться до посібника користувача вашого ноутбука за відповідними інструкціями. Крім того, ви можете вимкнути тачпад у налаштуваннях Windows (див. Крок 3).

Зверніть увагу, що деякі ноутбуки можуть мати налаштування в BIOS або прошивці UEFI, які керують тачпадом. Якщо ви не можете знайти піктограму тачпада або описаний вище спосіб не працює, спробуйте зайти в налаштування BIOS або UEFI і знайти опцію тачпада.

Увімкнення тачпада у Windows

Якщо ваш тачпад у Windows не працює, можливо, його вимкнено. Ось як його увімкнути:

 1. Перейдіть до меню «Пуск», введіть «Панель керування» в полі пошуку і натисніть на програму «Панель керування».
 2. Клацніть на «Обладнання та звук», а потім на «Пристрої та принтери».
 3. Знайдіть тачпад вашого ноутбука у списку пристроїв і клацніть на ньому правою кнопкою миші.
 4. Натисніть «Властивості», а потім перейдіть на вкладку «Драйвер».
 5. Натисніть «Увімкнути», якщо тачпад вимкнено.

Якщо після увімкнення тачпад все одно не працює, можливо, вам потрібно оновити драйвер тачпада. Для цього виконайте такі дії:

 1. Відкрийте диспетчер пристроїв, перейшовши до меню «Пуск», набравши «Диспетчер пристроїв» у полі пошуку та натиснувши на програму «Диспетчер пристроїв».
 2. Розгорніть категорію «Миші та інші вказівні пристрої».
 3. Знайдіть у списку тачпад вашого ноутбука і клацніть по ньому правою кнопкою миші.
 4. Натисніть «Оновити драйвер» і дотримуйтесь вказівок, щоб оновити драйвер.

Якщо оновлення драйвера не спрацювало, можливо, вам доведеться видалити та переінсталювати драйвер тачпада. Для цього виконайте такі дії:

 1. Відкрийте диспетчер пристроїв, як описано вище.
 2. Знайдіть у списку тачпад вашого ноутбука і клацніть по ньому правою кнопкою миші.
 3. Натисніть «Видалити пристрій», а потім дотримуйтесь підказок, щоб видалити драйвер.
 4. Перезавантажте комп’ютер.
 5. Поверніться до диспетчера пристроїв і натисніть «Дія» у верхньому меню.
 6. Натисніть «Сканувати зміни обладнання».
 7. Windows переінсталює драйвер тачпада.

Увімкнення тачпада на комп’ютері Mac

Комп’ютери Mac постачаються з вбудованою сенсорною панеллю, яка називається трекпад. Трекпад має розширені функції, зокрема підтримку мультижестів. Іноді трекпад може не працювати з багатьох причин, і вам може знадобитися увімкнути його вручну. Нижче описано, як увімкнути трекпад на Mac:

 1. Натисніть на значок «Apple» у верхньому лівому куті та виберіть «Системні налаштування».
 2. Натисніть на іконку «Доступність» у вікні «Системні налаштування».
 3. Виберіть «Керування вказівником» на вкладці «Доступність».
 4. Встановіть прапорець «Увімкнути перетягування», щоб увімкнути трекпад.
 5. Виберіть «Параметри трекпада», щоб налаштувати чутливість трекпада, якщо це необхідно.
 6. Ви також можете увімкнути функцію «Натиснути, щоб клацнути» в меню «Параметри трекпада».

Якщо наведені вище дії не спрацювали, можна скинути налаштування контролера керування системою (SMC) на комп’ютері Mac. SMC керує апаратними функціями вашого комп’ютера, зокрема трекпадом. Щоб скинути SMC:

 1. Вимкніть комп’ютер і переконайтеся, що він відключений від мережі.
 2. Натисніть і утримуйте клавіші «Shift», «Control» і «Option» на лівій стороні клавіатури та одночасно натисніть кнопку «Живлення».
 3. Відпустіть всі клавіші одночасно і перезавантажте комп’ютер.

Тепер трекпад має запрацювати після перезавантаження SMC. Якщо проблема не зникає, це може бути апаратна проблема, і вам, можливо, доведеться звернутися до авторизованого технічного фахівця Apple за подальшою допомогою.

Крок 3: Налаштування параметрів тачпада

Після увімкнення тачпада на вашому ноутбуці, наступним кроком буде налаштування його параметрів. Це гарантує, що тачпад поводитиметься відповідно до ваших уподобань. Ось деякі параметри тачпада, які ви можете налаштувати:

Швидкість вказівника:

 • Ви можете налаштувати швидкість вказівника, щоб курсор рухався швидше або повільніше.
 • Для цього перейдіть до налаштувань тачпада і виберіть вкладку Параметри вказівника. Потім відрегулюйте повзунок на потрібну швидкість вказівника.

Прокрутка:

 • За бажанням ви можете змінити напрямок прокрутки тачпада.
 • Для цього перейдіть до налаштувань тачпада і виберіть вкладку «Прокрутка». Потім виберіть опцію «Змінити напрямок прокрутки».

Натисніть, щоб клацнути:

 • Ви можете ввімкнути або вимкнути функцію натискання на тачпаді.
 • Для цього перейдіть до налаштувань тачпада і виберіть вкладку «Тачпад». Потім увімкніть або вимкніть опцію «Натискання для клацання».

Прокрутка двома пальцями:

 • Ви можете увімкнути прокрутку двома пальцями для прокрутки веб-сторінок та інших документів.
 • Для цього перейдіть до налаштувань тачпада і виберіть вкладку «Тачпад». Потім увімкніть опцію «Прокрутка двома пальцями».

Налаштувавши параметри тачпада на свій смак, ви зможете підвищити продуктивність і зручність роботи на ноутбуці.

Налаштування параметрів тачпада в Windows

[…] […]

 1. […]
 2. […]
 3. […]
 4. Тут ви можете налаштувати різні параметри тачпада, такі як чутливість, поведінка прокрутки та натискання. Експериментуйте з налаштуваннями, доки не знайдете конфігурацію, яка вам підходить.
 5. Якщо ви не впевнені, що робить той чи інший параметр, наведіть курсор на його назву, щоб побачити короткий опис.

Ви також можете перевірити, чи є у виробника вашого ноутбука спеціальний драйвер тачпада, який надає додаткову функціональність або опції, недоступні в налаштуваннях Windows. Для цього перейдіть на веб-сайт виробника і знайдіть завантаження драйверів для конкретної моделі ноутбука.

Налаштування параметрів тачпада на Mac

Якщо у вас MacBook або MacBook Pro, ви можете налаштувати параметри тачпада, щоб налаштувати поведінку трекпада. Це дозволить вам налаштувати чутливість, швидкість прокрутки та інші параметри, які впливають на роботу з сенсорною панеллю.

Налаштування параметрів трекпада

Щоб налаштувати параметри трекпада на комп’ютері Mac, відкрийте розділ «Трекпад» у Системних параметрах. Звідси ви можете побачити всі доступні вам параметри.

Ви можете налаштувати параметри «Point & Click», щоб змінити реакцію сенсорної панелі на клацання та торкання. Наприклад, ви можете змінити силу натискання, необхідну для виконання кліку, або змінити поведінку постукування по тачпаду.

Налаштування «Прокрутка та масштабування» дозволяють налаштувати спосіб взаємодії з вмістом на екрані. Ви можете ввімкнути або вимкнути природну прокрутку, відрегулювати швидкість прокрутки та налаштувати інші параметри, які впливають на прокрутку та масштабування веб-сторінок, документів та іншого вмісту.

Інші варіанти налаштування сенсорної панелі включають в себе налаштування параметрів «Швидкість відстеження», «Вторинний клік» і «Перетягування трьома пальцями». За допомогою цих параметрів ви можете додатково налаштувати спосіб взаємодії з тачпадом відповідно до ваших потреб та вподобань.

Висновок

Трохи підкоригувавши налаштування, ви можете переконатися, що ваш тачпад налаштовано саме так, як вам потрібно. Це допоможе вам працювати з MacBook або MacBook Pro ефективніше та комфортніше.

Питання-відповідь:

Як активувати тачпад на ноутбуці?

Перейдіть до налаштувань вашого пристрою і виберіть «миша і тачпад». Переконайтеся, що тачпад увімкнено, і налаштуйте будь-які параметри відповідно до ваших уподобань.

Чому не працює тачпад?

Перевірте, чи він увімкнений у налаштуваннях вашого пристрою. Якщо він увімкнений, але все одно не працює, спробуйте оновити драйвер тачпада або перезавантажити ноутбук.

Як налаштувати чутливість тачпада мого ноутбука?

Ви можете налаштувати чутливість тачпада в налаштуваннях вашого пристрою. Знайдіть опцію налаштування чутливості тачпада і внесіть зміни відповідно до ваших уподобань.

Чи можна налаштувати жести на тачпаді мого ноутбука?

Так, багато сенсорних панелей дозволяють налаштовувати жести. Перейдіть до налаштувань пристрою, виберіть тачпад і знайдіть опції жестів. Звідти ви можете налаштувати жести на свій смак.

Чи можна вимкнути сенсорну панель ноутбука?

Так, ви можете вимкнути тачпад у налаштуваннях пристрою або за допомогою комбінації клавіш, залежно від моделі вашого ноутбука. Це може бути корисно, якщо ви віддаєте перевагу використанню окремої миші.

close