4 симптоми піодерми у собак

Піодерма або піодермія – патологічний процес, що відрізняється ураженням покривів шкіри у тварин. Головна причина захворювання-гнійне запалення поверхневих і глибоких шарів шкіри, спровоковане розвитком патогенної бактеріальної або грибкової мікрофлори.

В основному, появі піодерми у собаки передують захворювання шкіри, шерсті або внутрішні патології. Схильні до патологічного процесу всі собаки, незалежно від породної, вікової або статевої приналежності.

1. Поява поганого запаху

Розвиток піодермії відрізняється появою ряду нестандартних ознак. Одним з дуже явних вважається поява поганого запаху від вихованця. Володар відзначає своєрідний запах, що виходить від шерсті або шкіри тварини. Він не проходить після миття навіть з шампунем.

Загалом, слово «піодермія» перекладається з давньогрецької, як гниття шкіри (Піо – гній, а дерма – шкіра). У вихованців проживають в будинку причинами розвитку піодермії і як наслідок, поява поганого запаху від шкіри, виступають:

  • проникнення в шари шкіри чужих предметів (це можуть бути насіння лугових рослин);
  • пошкодження механічного типу і порушення цілісності покривів шкіри на тлі травм або укусів; (зокрема на доглядові засоби за шкірою або шерстю, компоненти корму або укуси ектопаразитів);
  • інфікування коростяними кліщами;
  • порушення в роботі ендокринної системи (гормональні порушення, наприклад, синдром Іценко-Кушинга, аутоімунні розлади або гіпотиреоз);
  • проходження тваринам терапії із застосуванням імунодепресантів, стероїдних гормонів або хіміотерапевтичних препаратів;
  • порушення режиму харчування (незбалансований раціон).

Ветеринарні фахівці запевняють, що піодермія здатна виникати різними клінічними ознаками. На перших кроках, розвиток піодермії може не супроводжуватися поганим запахом, але з часом відбувається раптове пригнічення стану шкіри. Спочатку патологія може з’явитися в одній ділянці і поширитися на інші частини, повністю вражаючи покрив шкіри.

Необхідно відзначити, що частіше уражаються у собак при піодермії область підборіддя, носогубні складочки і складочки шкіри на тулубі. Також в зоні ризику шкірні складочки в області статевої щілини, між пальцями і на подушечках лап.

2. Виникнення виразкових уражень

При розвитку піодермії формуються нестандартні папули. Висип на шкірі в наслідок починає переходити в пустули, представляючи собою височини з вмістом. Згодом ці пустули лопаються, сформіровивается своєрідний епідермальний комірець.

Відсутність вчасно розпочатого лікування, призводить до появи кірочок і ділянок алопецій. Лопнули пустули і витікання з них ексудату, провокує утворення виразкових уражень. Також можуть виникати свищі, додатково посилюючи хворобливість покривів шкіри.

Піодерма у собак, також як і у кішок, може переходити з гострої форми в затяжну. При цьому відзначається зміна кольору покривів шкіри.

3. Виражений свербіж

Залежно від факторів, що спровокували розвиток піодерміту у домашнього улюбленця, залежить поява ще одного симптому. Виражений свербіж супроводжує патологічний процес на шкірі у собаки фактично в будь-яких ситуаціях. Наприклад, при алергічної формі захворювання, однією з яких вважається блошиний дерматит, свербіж буде нестерпним. Тварина виснажене сильним дискомфортом, ставати дратівливим, може висловлювати агресію на цьому тлі.

Серед причин, що викликають у тварини розвиток піодерми і як наслідок сильного свербіння, виділяють харчові і не харчові типи реакцій алергії, ураження ектопаразитами, розвиток ендокринних патологій, наприклад як гіпотиреоз або гіперадренокортицизм.

4. Погіршення загального стану

Четвертий, але не менш основний критерій розвитку піодермії – погіршення загального стану вихованця. Дуже важливо звертатися в даному випадку до професіонала, якщо присутні інші перераховані вище симптоми (свербіж, виразки на шкірі, поганий запах від тварини).

Звернення до кваліфікованого ветлікаря дає можливість виключити розвиток небезпечних складнощів на тлі піодерми. Неприпустимо займатися самолікуванням. Народні методи або застосування препаратів на свій розсуд, призводять до погіршення стану тварини. Дорогий час втрачено і лікування в клініці може затягнутися.

При призначенні лікування від піодермії, володар зобов’язаний ретельно виконувати рекомендації ветлікаря.

Потрібно виправити умови утримання вихованця, ретельно стежити за будь-якими зміною в стані. На період лікування піодерміту у собаки, не обов’язково повністю викреслювати прогулянки з улюбленцем на вулиці. При цьому важливо чітко відстежувати тривалість прогулянок і попереджати зайву активність собаки. На певний період часу терапії не рекомендовані будь-які фізнагрузкі.

Серед ключових заходів значаться:

  • При догляді за улюбленцем, що страждають від піодермії, потрібно потурбуватися про свою безпеку. Обробка уражених ділянок проводитися в рукавичках. А справа вся в тому, що гнійний ексудат з ранових поверхонь на шкірі, містить в собі патогени, які здатні стати загрозою для здоров’я самого власника.
  • Коригування раціону харчування. Вихованець повинен отримувати харчування на дієтичній основі. Виключається застосування готових кормів бюджетного класу і їжі з людського столу. Краще давати улюбленцю при натуральному годуванні каші, нежирне відварене м’ясо або оброблений термічно лівер.

На тлі перенесеного собакою бактеріального ураження шкіри, часто залишаються шрами і нестандартні рубці на тілі. При невисокому імунному статусі вихованця, можливі рецидиви піодермій.

Велику увагу рекомендується приділяти поліпшенню імунітету за допомогою введення в раціон вітамінно-мінеральних комплексів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close