5 найпоширеніших причин запаху з пащі у кішки

Галитоз-поява поганого запаху з порожнини рота, досить постійна причина звернення господарів кішки до ветеринара.

Основою виникнення відразливого запаху з пащі виступають різні фактори-від хвороб порожнини рота до ураження органів знаходяться всередині. Запах, що виникає з порожнини рота улюбленця, може мати різний відтінок – аміачний, іхорозний, гнильний, в залежності від провокуючих чинників.

1. Захворювання ясен і зубів

Одними з дуже частих причин виникнення поганого запаху з пащі у тварини виступають захворювання ясен і зубів. При відсутності правильної гігієни порожнини рота кішки відбуваються патологічні зміни. З рота улюбленця починає доноситися слабкий запах сирої риби. Це перший сигнал для власника. Рекомендується звернутися за допомогою до ветлікаря.

Погано впливають на стан слизових порожнини рота і зубів такі патології як камінь на зубах і процеси запального типу в області ясен і поруч розташованих тканин.

2. Захворювання кишково-шлункового тракту

Виявитися причиною виникнення відразливого запаху з пащі кішки можуть хвороби системи травлення. Частим аргументом, що провокує появу галитоза ставати дисбактеріоз. Основою виступає швидке зростання і розвиток анаеробних умовно-патогенних мікроорганізмів.

Дисбактеріози є порушення балансу мікрофлори, що з’являються в результаті поганого харчування або ж при різкому зниженні імунних сил організму.

Якщо у кішки з’явився виражений запах ацетону з пащі, це може говорити про порушення в роботі підшлункової залози. Вуглеводи перестають засвоюватися при нестачі вироблюваного інсуліну. Метаболізм сповільнюється, а з нерозщеплених вуглеводів, з’являються небезпечні речовини, наприклад ацетон і кетонові тіла.

Помітивши у улюбленця дуже високу спрагу в комбінуванні з запахом ацетону з пащі, рекомендується якомога швидше відвідати ветеринарну клініку. Симптоми можуть говорити про розвиток цукрового діабету. Тварині потрібна грамотна допомога.

Виникнення поганого запаху з пащі у кішки може бути викликано розвитком подібних хвороб кишково-шлункового тракту, як:

    ; ;

  • пухлинні процеси; ;
  • інфекційні патології.

Галитоз з’являється також при значних гельмінтозах. Поразка паразитами організму вимагає негайних дій з боку господаря. Потрібно дворазове введення протигельмінтозних засобів в правильно обраної дозуванні.

Поганий запах з порожнини рота у кішки може бути ознакою розвитку хвороб печінки. З пащі тварини доноситися солодкуватий нудотний запах, що нагадує запах гнилої плоті. Головний фільтруючий орган зупинить токсичні речовини і виводить їх. При порушеннях в роботі печінки, відбувається накопичення токсинів в організмі, провокуючи інтоксикацію.

При появі солодкуватого запаху, що нагадує гниле м’ясо, зміни відтінку помітних слизових оболонок і жовтизна склер білків, слід негайно звернутися за допомогою до ветеринара.

3. Хвороби нирок

Поява поганого запаху аміаку в диханні кішки ознака великих проблем в роботі ниркових структур. Аміачний запах з пащі може говорити про наявність ниркової недостатності. Відбувається це в результаті зменшення вироблення сечі в нирках, а ось рівень сечовини і креатиніну зростає. Одночасно з запахом аміаку з пащі, про захворювання нирок у вихованця, кажуть:

  • дуже висока спрага; ;
  • відчуття болю (при спробах власника доторкнутися до області нирок у кішки, тварина проявляє хвилювання).

Патологічні зміни в області нирок можуть з’являтися при невірно підібраному поживному раціоні, інфекційних захворюваннях або на тлі переохолодження.

На перших кроках розвитку патології допомогти тварині простіше за все. Тому важливо не пропустити початок захворювання. В іншому випадку небезпеки розвитку незворотних процесів в нирках неймовірно високі.

4. Отруєння

Аргументом, що провокує появу галитоза у домашнього улюбленця, виступає і інтоксикація організму. Після повного одужання, поганий запах з пащі пропадає. Основою інтоксикації виступають і злоякісні нові утворення. При розпаді пухлини, токсичні речовини у величезній кількості накопичуються в кров’яному руслі і слизових оболонках. Виникає запах не тільки з порожнини рота, але і від шкіри тварини.

5. Інфекція

Галітоз в більшості випадків може вказувати на розвиток інфекційних хвороб. Не всі патогени, що вражають організм супроводжуються симптомами галитоза. Серед тих же, що провокують появу поганого запаху з пащі, виділяють кальцівіроз. Інфекційне захворювання діагностується у домашніх кішок дуже часто, вражаючи респіраторний тракт улюбленця.

Кальцівіроз разом з поганим запахом з пащі, вимальовується рядом нестандартних симптомів:

  • виділенням з області носових ходів і очей (на перших кроках виділення прозорі, а з перебігом захворювання, стають каламутними);
  • збільшення показників температури тіла; ;
  • освіта в порожнині рота виразкових уражень в області мови, неба, ясен і дзеркалі носа;
  • напади нудоти, млявість і апатичність тварини;

Поганий запах з пащі у кішки — не захворювання, а сигнал організму, який вказує на розвиток патології.

Важливо вчасно звернутися за допомогою до професіонала, щоб не пропустити розвиток небезпечних складнощів, що загрожують життю тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close