Аритмія у кішок

Серцевий м’яз в організмі будь-якого ссавця виконує основну функцію, що забезпечує багато процесів. Кожну секунду при скороченнях і розслабленнях міокарда через організм прокачуються дуже великі обсяги крові, даючи можливість насичувати тканинні структури і клітини організму потрібним киснем.

Крім життєво необхідного кисню, кров доставляє до всіх тканин поживні речовини, даючи можливість зберігати нормальну роботу. При порушеннях в роботі серця, починає страждати весь організм. Однією з патологій, що впливає на якість прокачування крові по органах, вважається аритмія. У домашніх кішок захворювання діагностується переважно в похилому віці і за собою тягне більшість проблем.

Що таке аритмія

Аритмія собою являє порушення ритмічності скорочень міокарда. Важливим пусковим механізмом для нормального скорочення серця, вважається атріовентрикулярний вузол. Саме тут відбувається зародження електричних імпульсів. Порушення ритму скорочень м’язи серця провокується патологічними факторами, які провокують проблеми з проходом нервових імпульсів.

В результаті порушень, атріовентрикулярний вузол дає імпульс, проте він не доходить до точки призначення. Міокард може стискатися швидше, ніж належить або ж навпаки, плавно. Буває, що серце пропускає удари.

Одним з найбільш небезпечних видів аритмій у домашніх кішок, вважається миготлива. Патологічний процес собою являє зменшення окремих частин міокарда. Вони все зменшуються безладно, в переважній безлічі випадків приводячи до смертельного результату.

Базовим ознакою аритмії вважається нерегулярний серцевий ритм. Обов’язково потрібно згадати, що у ветеринарній клінічній практиці аритмія у кішок діагностується в кілька разів рідше, ніж у собак або інших тварин. Також, порушення ритму серця не завжди вказує на великі проблеми в організмі.

У певних клінічних випадках, ознаки почалася аритмії, є вказує ланкою при розвитку сильних захворювань. Супроводжуватися порушенням ритму скорочень міокарда можуть запальні процеси, як в самих волокнах серця, так і у внутрішній оболонці (ендокардит).

Породної схильності до розвитку аритмії у ветеринарії не виявлено. Але майстри вважають, що проблеми з серцем характерні більше для порід кішок з брахіцефалічним синдромом. Унаслідок генетичних аномалій, порушення роботи серця і респіраторного тракту пов’язані пов’язані.

Хвороби, для яких характерна аритмія

Аритмія нечасто з’являється як самостійне захворювання. У переважній більшості, порушення ритму серця розвивається як вид ускладнення, на підставі базової хвороби.

Проблеми скорочувальної діяльності міокарда з’являються як при хворобах самої м’язи серця, так і інших патологічних процесах, що розвиваються в організмі. Спровокувати аритмію у кішки здатні захворювання травного тракту запального характеру, патології печінкової і ниркової систем, легеневих структур. Порушення ритму серця отличительно для диспепсичних розладів (виверження шлункового вмісту, діарея). Аритмія зустрічається також при сильних крововтратах, особливо внутрішніх геморагіях, злоякісних процесах, що знаходяться в області органів грудної клітини.

Розвиток аритмії у кішки може бути неординарною відповідною реакцією, що виникає у відповідь на сильний стрес або ж відчуття болю. Спровокувати розвиток аритмії також здатні:

 • довгий голодування;
 • порушення водно-електролітного балансу в результаті дегідратації;
 • перегрів (тепловий удар) або ж переохолодження;
 • отримання значних травм;
 • патологічні стани органів-грижа в області діафрагми, поранення в районі грудної клітини.

Порушення ритму серця посилює перебіг основної патології, через те що, що зменшується викид крові серцем в коло кровообігу. Виходячи з цього циркуляція крові починає знижуватися, а внутрішні органи і тканини недоотримують корисних речовин і кисню.

Розвивається кисневе голодування тканинних структур, посилюючи роботу всіх клітин. Крім того, що кисень не надходить в тканини, кров не чистить організм. В результаті токсичні речовини залишаються в органах, потроху викликаючи отруєння. Одним з наслідків несподівано почалася аритмії ставати смертельний результат.

Володар кішки довгий час може не відзначати, що його вихованець страждає від якихось порушень в районі м’язи серця. Навіть маючи в анамнезі великі пошкодження роботи міокарда на перших кроках, кішки залишаються досить рухливими, зберігаючи властиву їм активність.

У запущених випадках захворювання, поведінка тварини зазнає змін. Зменшується загальна рухливість, втрачається апетит. Кішка ставати млявою, любить більше спати, відзначається швидка стомлюваність, тим більше після активних рухів.

Молоді кішки відстають у розвитку при хронічних захворюваннях серця, у них також відзначається зміна кольору помітних слизових оболонок (синюшність).

Ознаки аритмії у кішки, на які необхідно звернути увагу:

 • зміна ритму дихання (воно частішає);
 • поява задишки і кашлю;
 • ознаки задухи, полуобморочные стану;
 • набряклі явища в області тазових і грудних кінцівок;
 • виверження шлункового вмісту.

Лікування аритмій у кішок

Для постановки точного діагнозу, ветлікар призначає цілий комплекс досліджень. Проводитися обов’язковий збір анамнезу, змиритися артеріальний тиск за допомогою тонометра. Призначається також загальний аналіз крові і хімічна панель. Спеціалізованими дослідженнями, що дають можливість довести попередній діагноз, вважаються:

 • електрокардіографія-дає можливість визначити активність електричних імпульсів м’язи серця;
 • діагностика за допомогою ультразвуку-потрібні для замірів м’язи серця, візуалізації допустимих тромбозів і інших змін патологічного характеру;
 • рентгенографічне дослідження-дає можливість з’ясувати інформацію про стани серця і легеневих структур (може бути наявність злоякісних пухлин).

Якщо тварина себе почуває погано, рекомендується негайно звернутися до ветеринарної лікарні за допомогою. Виключно в умовах ветеринарної клініки існує можливість правильно визначити причину аритмії і призначити відповідну терапію.

На підставі отриманих лабораторних та інструментальних даних, доктор розробляє план лікування. Залежно від факторів, що спровокували розвиток патології, лікування може бути консервативним або ж хірургічним. Прогноз на подальше існування також сильно залежить від тяжкості перебігу основної патології і виникла на цьому тлі аритмії.

Якщо буде необхідно виправляти серцевий ритм, ветлікар розробляє медикаментозну план лікування. Призначаються ліки, що призводять в норму тиск, що зменшують навантаження на міокард і коронарні судини.

Доктора наполегливо рекомендують дотримуватися спеціального режиму для тварини. Вихованець повинен бути захищений від емоційних потрясінь і дуже високою фіз.активності. Після курсу терапії, обов’язково проходження повторної здачі аналізів. Це дасть можливість контролювати зміни в роботі м’язи серця.

Якщо проблеми в роботі серця загрожують життю тварини, а консервативні методики не дали результатів, призначається операція з метою коригування порушень.

Виникнення аритмії серця у кішок провокує посилення напрямку базової патології. На тлі збоїв в серцевому ритмі, порушується нормальна циркуляція крові по організму, що за собою тягне проблеми в трофіці тканин. Рідина в клітинах накопичується поряд з токсичними речовинами, провокуючи розвиток інтоксикації. Необхідно розуміти, що порушення в роботі серця призводять до летальних наслідків без вчасно наданої допомоги.

Головне завдання власника-не пропустити початок патологічних змін. Для цього з метою попередження рекомендується систематично відвідувати ветеринарного фахівця і проводити перевірку, запобігаючи розвитку небезпечних станів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close