Чи можна кішці аспірин

Сучасна фармакологічна промисловість зробила крок далеко вперед. Стосується це не тільки медикаментозних препаратів, приготованих для людини, але і ветеринарних засобів. Але ветеринарні доктора дуже часто застосовують ліки з людської медицини для лікування вихованців проживають в будинку, так як аналогів у ветеринарії просто немає. При цьому фахівці ретельно розраховують дозування для кішок і собак, намагаючись звести можливу шкоду до мінімуму.

Господарі кішок, також як і господарі собак, практикують самолікування, даючи улюбленцю ліки, які на превеликий жаль, можуть призводить до трагічних результатів. Одним з подібних засобів з домашньої аптечки, вважається аспірин. Давати його кішкам зовсім не рекомендується і для цього є ряд причин. Для початку потрібно розібратися, що вдає із себе ацетилсаліцилова кислота.

Загальні відомості про аспірин

Аспірин або ацетилсаліцилова кислота одночасно і ліки і погане речовина для організму кішок. Проблема в тому, що при попаданні в організм тварини, ацетилсаліцилова кислота починає перетворюватися в саліцилати, довгий час знаходяться в організмі, які здатні збиратися і надавати поганий вплив. У більшості випадків, Аспірин кішкам дають, але строго за рекомендацією лікаря і в ретельно вивірених дозуваннях. Не рекомендується давати ацетилсаліцилову кислоту:

  • кішкам в період виношування кошенят і лактації;
  • маленьким кошенятам до моменту досягнення ними півроку;
  • кішкам, які мають проблеми в роботі факторів згортання крові;
  • тваринам, які мають в анамнезі захворювання шлунка-виразкові ураження, запалення слизової;
  • кішкам, які страждають від самих різних хвороб в ренальної системі.

Через брак аналогів, Аспірин досить довго застосовувався ветеринарними лікарями в клінічній практиці, як доступне протизапальні ліки, що володіє м’яким бактерицидним ефектом. Ацетилсаліцилова кислота застосовувалася також для коригування проблем, викликаних дуже високою в’язкістю крові. Але в зв’язку з даними останніх досліджень, Аспірин виявився справжньою отрутою для організму власне кішок, так як у них не виробляються ферменти, які здатні розщеплювати і виводити видозмінну саліцилову кислоту.

Доведено, що навіть сама мікроскопічна доза ацетилсаліцилової кислоти довгий час рухається в кров’яному руслі тварини – протягом 48 годин.

У зв’язку з цим, навіть в тому випадку, якщо Аспірин призначили ветлікарем, важливо неухильно виконувати дозування. У багатьох випадках, фахівці відмовляються від призначення ацетилсаліцилової кислоти власне кішкам через великих ризиків інтоксикації.

Чи можна давати кішці аспірин

Самостійно давати кішкам Аспірин заборонено. У переважній безлічі випадків розвиваються симптоми інтоксикації, які проявляються наступними побічними ефектами:

  • раптова відмова від корму;
  • поява нудоти з подальшою блювотою наростаючого типу;
  • розлад шлунку у вигляді проносу;
  • небезпеки розвитку внутрішніх геморагій.

При серйозному передозуванні аспірином, у кішки розвиваються важкі симптоми отруєння, які проявляються виділеннями крові з ректального отвору. Кровотеча здатне відкриватися не тільки в разі розрідження крові або порушення механізму згортання, але і в результаті з’явилися на тлі прийому аспірину виразкових уражень слизових шлунка. ДО РЕЧІ, ацетилсаліцилова кислота у великих дозах при регулярному прийомі призводить до подібних пошкоджень і у людей. Тому ті, хто захоплюються прийомом «нешкідливого» ліки, повинні подумати.

Давати кішці Аспірин, навіть в дуже несуттєвих дозуваннях, небезпечно. Підступність лікарського препарату полягає і в пошкодженні роботи центральної нервової системи.

У тварини з’являються ознаки порушення координації, вихованець натикається на Меблеві предмети, губиться в просторі. Кішка, на тлі прийому ацетилсаліцилової кислоти може втратити свідомість і навіть впасти в коматоз. До великого розчарування, летаргія, спровокована прийомом аспірину кішкою, проходить нечасто. Тварина не виходить з коматозного стану і гине.

Невелика доза ацетилсаліцилової кислоти може бути згубною для організму тварини, провокуючи ряд порушень в роботі органів знаходяться всередині. Якщо з якоїсь причини, ветеринар призначив кішці Аспірин, потрібно дуже ретельно дотримуватися дозування і ретельно стежити за будь-якими зміною в стані здоров’я тварини.

Помітивши ознаки інтоксикації саліцилатами у кішки, потрібно якомога швидше відвезти тварину до ветеринарної лікарні. Основою отруєння ацетилсаліциловою кислотою може бути і необережність. Кішки, будучи цікавими тваринами, можуть поїсти лікарських засобів самостійно, якщо аптечка перебувати в доступності.

В якості швидкої допомоги тварині, можна спробувати напоїти його високою кількістю води. Можна доповнити в кип’ячену воду потовчені таблетки активованого вугілля. Небезпеки розвитку внутрішніх кровотеч дуже великі, тому будь-яке зволікання може коштувати тварині життя.

У ситуаціях, коли володар не знає, яка кількість аспірину було з’їдено тваринам, але підозрює, що ліки потрапило в середину, потрібно привезти кішку в клініку і сдатьобщій і хімічний аналізи крові. Рекомендується також провести дослідження урини, що дозволить знайти дозу лікарського засобу потрапив в середину і оцінити ступінь можливої небезпеки для здоров’я домашнього улюбленця.

При отруєнні ацетилсаліциловою кислотою, у кішок при проведенні діагностики, виявляються зміни в’язкості крові (тривала відсутність процесу згортання), анемічний синдром, порушується також швидкість осідання еритроцитів.

В умовах стаціонару клініки, тварині проводять промивання шлунка. Дуже актуально це в перші 12 годин після того, як в організм потрапив Аспірин. Шанси на успішне лікування вище, якщо звернення в клініку було дуже швидким. У важких випадках, фахівець прописує ліки, які надають ранозагоювальний ефект. Це дасть можливість уникнути виразок шлунка і слизових стінок кишечника.

В особливо небезпечних випадках можливо буде потрібно переливання крові, але така процедура проходить дуже і дуже рідко.

На період лікування інтоксикації організму улюбленця аспірином, важливо систематично проводити моніторинг його стану. Щоб це зробити потрібно показувати кішку ветлікаря кожні 3 дні.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close