Чи можна кроликам давати буряк

Харчування кроликів-це дуже важлива умова, яку потрібно заздалегідь зважити. Багато початківці кролівники не знають, чим власне потрібно годувати таких тварин. Перевагу необхідно віддавати рослинній їжі-овочам, зелені, сену. Власне в таких компонентах міститься великий рівень корисних елементів, які потрібні для справжнього розвитку.

Багато досвідчених розвідники кроликів рекомендують вводити в раціон таких вухатих буряк. За рахунок наявності великої кількість поживних елементів, цей коренеплід робить позитивний вплив на органи системи травлення. Але чи цілком можна давати зайцям бадилля буряка і сам овоч? Все — таки необхідно вивчити всі важливі особливості коренеплоду, а після його включати в меню.

Яку буряк потрібно підбирати

При розведенні вуханів у більшості часто напрошується питання-чи можна зайцям давати червоний буряк? Чи не зробить вона на них поганого впливу? Перед тим як відповісти на дане питання, все ж необхідно дивитися на види коренеплоду, які вирощуються в нашій країні. А їх всього три:

 • кормовий. Цей різновид дає великі врожаї-900-1000 центнерів на 1 гектар. Кормовий буряк можна вирощувати для фермерського господарства. Вона підійде для годування кроликів та інших тварин. Цей різновид є найкориснішою і поживною для вухатих вихованців;
 • цукровий. Цей різновид вважається корисною, тому вона прекрасно підійде для кроликів. Пов’язують це з тим, що в ній є трохи клітковини і великий рівень цукрів, завдяки цьому вона легко засвоюється. Навіть досвідчені розвідники рекомендують годувати кроликів цукровим буряком, оскільки вона містить багато поживних елементів – вітаміни В і з, залізо, бетаїн, пектин, а ще деталі, які зміцнюють серцево-судинну систему;
 • їдальня. Це червоний буряк, який ми всі звикли їсти. Ветеринарні фахівці не рекомендують годувати кроликів червоним буряком, оскільки вона робить негативний вплив на органи травлення. А справа вся в тому, що в складі коренеплоду є великий рівень клітковини і органічних кислот, які згубно впливають на стан шлунка і кишечника. А при переїданні може і зовсім виникнути загибель звірка.

У чому користь бурякової бадилля

Бурякова бадилля вважається благодатним джерелом з целюлози. А клітковина має велике значення для системи травлення кроликів – грубі волокна забезпечують безпроблемне пересування харчового корму по кишечнику.

Крім клітковини в бадиллі є і інші корисні компоненти:

 • вуглевод;
 • протеїн;
 • листи мають у власному складі високий рівень амінокислот-аргінін, лізин, валін, гістидин і інші;
 • органічні кислоти;
 • каротиноїди;
 • вітаміни з, Р, РР і групи в;
 • різні мінеральні деталі.

Необхідно звернути свою увагу! Листи буряка дозволяється додавати в меню кроликів, але в невеликому, невеликому і недостатній кількості.

Рекомендації по годівлі

Важливо вміти правильно годувати кроликів буряком, щоб цей коренеплід приніс їм користь. Завдяки цьому необхідно дивитися на наступні рекомендації:

 • цукровий або кормовий буряк можна давати в сирому або відварному вигляді;
 • якщо вихованців до цього не годували коренеплодом, то тоді його краще відварювати і потроху в раціон включати цей овоч в сирому вигляді;
 • одночасно з коренеплодами також дається бурякова бадилля, але її обов’язково необхідно приготувати. Всі мляві і прогнилі листочки необхідно прибрати. Бажано зелень обдати гарячою водою і нарізати середніми шматочками;
 • свіжу бадилля, рекомендується включати в меню кроликів одночасно з іншим кормом – з гілками, травами.

Перед тим як давати свежеубранние коренеплоди, їх необхідно добре висушити. Просушування рекомендується виконувати на чистому повітрі. Але краще виконати навіс, який вбереже овочі від негативних впливів. Якщо погода дощова, то овочі варто зберігати в приміщенні підвалу.

Чи можна зайцям давати буряк з наявністю зіпсованих місць? Досвідчені кролівники не радять давати овочі з гниллю. Найкраще їх обробити, а конкретно ретельно вимити, обрізати всі уражені місця. Бажано ці коренеплоди давати відразу, по іншому вони повністю згниють і стануть непридатними для годування тварин.

Важливо! Якщо ви початківець кролівник, то подивіться дуже уважно на одну важливу умову – найкраще давати зайцям буряк кормового або цукрового виду. При постійному вживанні таких овочів у тварин шкурка стане красивіше і міцніше, а ще покращаться якості смаку м’яса. Це забезпечується за рахунок вмісту в коренеплодах високого рівня мінеральних елементів.

Зайці добре їдять буряк поряд з силосом. для того щоб приготувати цей корм, необхідно дотримуватися певних рекомендацій:

 • для приготування потрібно застосовувати бочку значного обсягу;
 • на дно бочки рекомендується помістити дрібно нарізану крупнолистную зелень, яка складно піддається висушування (прекрасним варіантом буде зелень бобових культур);
 • далі можна помістити овочеві відходи-картопля, морква, овочеві шкурки;
 • потім викладається буряк;
 • бочка сиплеться тирсою дерев без смоли і в кінці замазується глиною.

Існує ще один варіант приготування силосу – методом бродіння. Для цього у велику ємність слід викласти дрібно нарізану зелень, коренеплоди і все засипати сіллю. Далі зверху ставиться прес і залишає на пару днів.

Силос, приготований за допомогою таких 2-ух варіантів, буде чудовим доповненням меню кроликів. Тварини будуть його їсти з величезним задоволенням, однак при цьому цей комбікорм зміцнить здоров’я і збільшить імунітет тварин. Цей корм дозволено робити на зиму.

Дізнайтеся також, Чи можна годувати кроликів:

Правила годування кроликів буряком

В якому вигляді давати можна буряк ви вже знаєте, але цього не достатньо. Обов’язково необхідно знати в якій кількості можна давати цей коренеплід, і в якому вигляді. У цьому розібратися допоможуть такі правила:

 1. Включати буряк в раціон можна зайцям, почавши з 1 місяця. У цей період починати слід з 25 грам і потроху доводити до 50 грам;
 2. У сирому вигляді буряк як правило надає поганий вплив на шлунок, тому її необхідно відварювати;
 3. Колькам не завжди до смаку буряк, а щоб вони її охоче їли, її можна змішувати з іншими кормами;
 4. Приблизно після семи днів можна вже давати коренеплід в сирому або сушеному вигляді, також його можна змішувати з силосом;
 5. Як тільки тваринам виповниться два місяці в день можна давати вже 100 грам буряка, однак ця кількість потрібно розділити на 2 рази;
 6. У 3-4 місяці в меню можна додавати вже 150 грам буряка;
 7. Після 4 місяці кількість буряка стає більше до 250 грам.

Необхідно підкреслити! Якщо зайці з раннього дитинства привчені до буряка, то вони в дорослому віці зможуть спокійно поглинати від 300 до 500 грам цього коренеплоду. При цьому вони не будуть відчувати дискомфорту в органах системи травлення.

Особливості годування кролиць на сносях

Годівлі кролиць, які знаходяться на сносях, необхідно приділити велику увагу. У цей період особини повинні отримувати корисні вітаміни і речовини для підтримування імунної системи. Бажано в меню включати чим побільше соковитого корму, тому що власне в ньому міститься багато корисних елементів.

Рекомендації по годівлі вагітних кролиць:

 • вагітним особинам можна давати буряк, однак за умови, якщо цей коренеплід вона їсть з дитячих часів;
 • у день самкам на сносях рекомендується давати до основного корму по 450 грам буряка;
 • буряк кролицям дають три рази на день по 100-150 грам;
 • можна давати трохи бадилля буряка, але її заздалегідь необхідно подвялить. Вимоги за кількістю такі ж, як і у буряка;
 • у годуючих кролиць вживання цього овоча збільшує виробництво молока;
 • якщо до вагітності тварина не їла буряк, то цей овоч не варто йому давати, інакше можна сильно пошкодити здоров’я.

Якщо дотримуватися всіх необхідних рекомендацій, то буряк не зробить несприятливого впливу на здоров’я тварин. Головне необхідно дотримуватися рекомендованих пропорцій. Цей коренеплід варто вводити потроху, щоб вихованці встигли звикнути до нього. Для кроликів найкраще застосовувати кормові і цукрові різновиди цього овоча, власне ці сорти найнеобхідніші для їх організму.

Позначки:, , , , ,
close