Чим і як правильно годувати мейн-кунів?

Чим і як правильно годувати мейн-кунів? - Ветеринар

Домашні кішки, незалежно від їхньої породи, відносяться до м’ясоїдних ссавців, у природному середовищі проживання їжею для них стають дрібні гризуни та пернаті, а ще комахи, тому раціон котів, які перебувають у неволі, повинен підходити потребам звіра. Не виняток і вихованці породи мейн-кун.

Вага: самці важать 5,9-8,2 кг (кастровані — до 12 кг), а самки 3,6-5,4 кг (стерилізовані — до 8,5 кг)

Основи раціонального харчування

Раціон кішок породи мейн-кун повинен складатися з урахуванням їхніх фізіологічних вимог:

  • основним будматеріалом для органів і тканин вважаються рослинні полісахариди;
  • як головне енергетичне джерело кішки застосовують вуглеводи — ці інгредієнти активно беруть участь у метаболізмі, стимулюючи перистальтику кишківника, однак, потрібно пам’ятати, що надмірне споживання вуглеводів буде причиною ожиріння кішки;
  • основна перевага ліпідів і жирів полягає в їхній високій калорійності, дефіцит елементів може призвести до дуже різних недуг і патологій роботи органів, що перебувають усередині;
  • протеїни і білки мають пріоритетне значення в обмінних процесах, вони потрібні тварині для росту і справжнього розвитку, стимулювання функції захисту імунітету, пріоритетне значення серед них має аргінін, нестача якого може навіть виявитися причиною загибелі мейн-куна.

Здоров’я вихованця неможливе без неодмінного включення в меню жиророзчинних вітамінів, ключових мікро- і макроелементів, особливо під час вагітності, після кастрації самців, стерилізації самок.

Скільки їсть мейн-кун?

Мейн-кун — досить велика кішка, тому і їсть вона вище, ніж коти інших порід. Доглядати за таким улюбленцем — абсолютно не найдешевше задоволення, особливо якщо врахувати, що організм кішки вкрай вимогливий до якості корму: в даному варіанті харчування улюбленця має бути винятково еліт-класу.

Годують мейн-кунів двічі на день, вранці та ввечері. Є думка, що мейн-куни не мають схильності до переїдання на відміну від безлічі інших порід, тому їжу для них завжди потрібно залишати у відкритому доступі. Це і справді так, ба більше, аналогічна тактика набагато підвищує внутрішню впевненість тварини в самих собі та власних господарях.

Крім того, така схема годування вважається чудовим попередженням харчового розладу, за якого вихованець намагається наїстися «взапас», навіть не відчуваючи жодного відчуття голоду. Все таки кожна кішка унікальна, тому дуже часто подібне переїдання призводить до ожиріння, що тягне за собою серйозні збої в роботі серцево-судинної та ендокринної систем.

Раціон дорослої тварини має складатися так, щоб на кожен кілограм маси тіла тварини припадало близько 60 кілокалорій і 10 гр протеїнів. Тому, на добу необхідно давати улюбленцю 200-250 гр корму, водночас у 100 гр корму має міститися:

  • 320-380 кілокалорій;
  • 30-45; білків;
  • 10-30% жирів;
  • 2% клітковини.

Якщо перевести це в продукти, то норма використання буде виглядати так:

Позначки:, , , , ,
close