Чим небезпечні гормональні контрацептиви для кішок

З появою в будинку кішки, володар думає про те, як правильно доглядати за твариною, щоб створити дуже комфортні умови. Організувавши правильний догляд, господар кішки все ж зіткнеться з проблемою – період статевого дозрівання.

Поведінка тварин з приходом статевої полювання змінюється, вони стають некерованими і завжди намагаються втекти. Стосується це як самців, так і самок. Виходом із ситуації господарі можуть порахувати використання контрацептивів для кішок. Необхідно пам’ятати, як працюють препарати, купирующие статеве бажання у кішок і до яких наслідків може привести безконтрольний прийом даних коштів тваринам.

Механізм дії контрацептивів

Контрацептиви для кішок є препарати, що дозволяють купірувати статеве бажання у кішок. В основному, контрацептиви є штучними аналогами природних гормонів. Засоби, купирующие прояви статевої охоти, діляться на заспокійливі (седативні) і гормональні.

Заспокійливі препарати для кішок у власному складі містять рослинні компоненти природи. Підбирати їх також повинен фахівець виходячи з особливостей організму тварини. Дія заснована на умиротворення нервової системи в період статевої охоти, а не на припинення проявів тічки. На статеву систему седативні препарати не впливають, але мають накопичувальним ефектом. Часте неконтрольоване використання даних коштів впливає на психіку.

Друга група препаратів, що застосовуються для припинення тічки відноситься до гормональних контрацептивів. У власне основі вони містять гормон, аналог прогестогена. Механізм дії базується на процесі гальмування вироблення гормону, що стимулює формування фолікулів. В результаті дії штучних препаратів відбувається завершення викиду естрогенів в кров’яне русло.

Давати такі препарати самостійно тварині заборонено. Виключно за рекомендацією ветлікаря і під його постійним контролем.

Чим небезпечні контрацептиви для кішок

Протизаплідні засоби не повинні підбиратися тварині самим господарем. Цим повинен займатися фахівець. Більшість ветеринарних лікарів наполегливо не радять зовсім застосовувати штучні гормони. Якщо володар не бажає отримувати потомство від власної кішки в подальшому, потрібно провести оваріогістероектомію. Своєчасне втручання проведене вчасно, не тільки дасть можливість не допустити прояви статевої охоти в подальшому, але і знизить небезпеки розвитку ряду пухлинних процесів в області статевих органів тварини.

Гормональні препарати, купирующие прояви статевої охоти у кішки заборонено давати ослабленим і хворим тваринам, а ще кішкам в період лактації. У разі порушень єдиних правил, може з’явитися ряд значних складнощів, іноді які можуть стати причиною смертельного результату. Контрацептиви для кішок провокують:

  • зміни загального гормонального фону;
  • захворювання системи сечовиділення;
  • зниження функцій кори надниркових залоз;
  • ендокринні патології, наприклад цукровий діабет;
  • злоякісні пухлинні процеси в статевих органах і пошкодження ЦНС.

Використання контрацептивів на гормональній штучній основі провокує в організмі у кішок серйозні порушення. Особливе місце займають гормональні порушення, що викликають кістозне ураження яєчників, железистую гіперплазію стінок матки, пухлини в дітородному органі. Дуже часто безконтрольний прийом контрацептивів, провокує розвиток у кішки піометри або гідрометри.

Фахівці відзначають, що на тлі прийому гормональних контрацептивів, у кішки зменшується чутливість організму до інсуліну. В результаті це призводить до розвитку цукрового діабету та інших ендокринних патологій.

Препарати здатні впливати на роботу гіпофіза і гіпоталамуса, в зв’язку з чим важко передбачити заздалегідь, які можуть бути результати. Особливість котячого організму в тому, що препарати з вираженою прогестанной активністю працюють необоротно. Патологічні зміни, іноді навіть після одного прийому, можуть переслідувати тварину в подальшому по життю.

Одним з дуже частих складнощів у кішок на тлі прийому препаратів, в їх основі є прогестаген, вважається процес запалення в матці.

У більшості випадків достатньо тільки одного застосування, щоб почала розвиватися піометра. В результаті змін гормонів, починає товщати слизова оболонка дітородного органу. На поверхні активно розростаються кісти і фолікули з рідиною. Надалі починає виникати гнійний ексудат, що заповнює всю порожнину матки. Небезпека полягає в тому, що на перших етапах розвитку піометри, симптоматика фактично відсутня. Виражена клінічна картина вимальовується лише в момент, коли порожнину органу різко збільшується в розмірах через наповнення гнійним ексудатом. Відзначається також сильна млявість кішки, дуже висока спрага, відмова від корму і збільшення температури. Може відзначатися блювота.

З метою усунення розвитку таких станів у улюбленця, ветеринарні лікарі не радять давати гормональні контрацептиви тваринам.

Прекрасним виходом з цієї ситуації для усунення статевої охоти і настання небажаної вагітності у кішки вважається проведення оваріогістероектомії.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close