Домашні рослини отруйні для кішок

Поява в будинку улюбленця-серйозна відповідальність для людини. Тим більше якщо стосується справа представників сімейства котячих. Всюдисущі кішки, які думають себе господарями, привільно розміщуються на підвіконнях, де можуть виростати квіти які ростуть в кімнатних умовах. Це не завжди про затишок.

Іноді, нешкідливі з точки зору людини Рослини, можуть серйозно завдати шкоди тварині. Деякі рослини настільки отруйні, що навіть при малих дозах як правило викликають смертельний результат.

Небезпека рослин для кішок

На думку багатьох людей, кішки виключно хижаки, які не потребують рослинної їжі. Насправді, кішки показують харчової інтерес до рослин, в тому числі і до тих, що знаходяться на підвіконнях.

Причинами виникнення дуже великого інтересу у кішки до поїдання рослин, можуть бути:

 • Гостра нестача вітамінів в раціоні. Компенсувати поклади кішка намагається інстинктивно, дивлячись на рослини.
 • Проблеми з травленням . Відчуваючи дискомфорт в області шлунка або кишечника, тварина буде намагатися позбутися від нього. Для полегшення і стимуляції роботи травного тракту, кішка буде намагатися викликати рефлекс блювоти, поїдаючи рослини з грубими листами.
 • Для позбавлення від присутніх грудочок вовни. Під час вилизування, особливо довгошерсті породи кішок ковтають шерстинки, в подальшому утворюють грудочки. У бажанні очиститися від тріхобезоаров, тварина намагається з’їсти листя рослинності, «драконящіх» слизові оболонки.
 • Момент гри або полювання . Деякі рослини відрізняються яскравим забарвленням, привертаючи увагу як маленьких кошенят, так і дорослих кішок. Під час гри з листям, тварина ненавмисно або ж власне може відкусити частину рослини, небезпечний сік якого потрапить на слизові оболонки порожнини рота. Гра з рослиною може затягнутися і перетворитися в імпровізовану полювання.
 • Гельмінтози . Відсутність своєчасних протипаразитарних обробок, навіть у кішок які не мають безкоштовного доступу на вулицю, призводять до ураження організму гельмінтами. У бажанні самостійно позбавитися від порушень, тварина буде шукати і є рослини на підвіконнях, щоб викликати блювоту.
 • Стану стресу і порушення в роботі центральної роботі нервової системи . Зміна власника або місця проживання, довгі поїздки, гучні звуки або поїздка до ветеринара – все це буде причиною стресу у тварини. Намагаючись «взяти себе в руки», кішка може почати жувати рослини.

Фахівці ветеринарної медицини наполегливо рекомендують звернути власну увагу на зміни в стані здоров’я тварини. Основою прояви дуже високого харчового зацікавленості до кімнатних рослин виступають внутрішні патології. Необхідно звернутися за допомогою до професіонала, якщо у кішки відзначаються такі симптоми:

 • розлад шлунку-діарея або запор;
 • постійні блювотні позиви і виверження шлункового вмісту;
 • відмова від корму, вибірковий або повний;
 • зміна стану покриву шкіри і шерсті-поява лущення, ділянок алопецій, свербіння і почервоніння;
 • випадання зубів, запалення ясен.

Вважати, що домашні кішки самі вибирають собі корисну рослину, неправильно. Така помилка з боку власника може завершитися серйозними результатами. При отруєнні соком деяких рослин, у домашнього улюбленця можуть розвиватися:

 • проблеми в роботі кишково-шлункового тракту, постійні напади нудоти, блювоти і діарея;
 • набряк в області гортані;
 • проблеми з координацією рухів;
 • алергії на шкірі-дерматити, виразкові ураження, свербіж і екземи;
 • проблеми з прийомом їжі, гіперсалівація (дуже високе слиновиділення);
 • проблеми в роботі серця, судомні явища, порушення дихання; .

Поява декількох або одного з перерахованих вище ознак, привід негайно показати улюбленця ветлікаря. На прийомі у фахівця важливо детально описати, яка рослина і скільки тварина з’їла.

Популярні Кімнатні рослини небезпечні для кішок

Ряд рослин, вирощуваних на підвіконнях в будинках, дійсно не можуть уявити небезпеки для вихованців. Але досить і подібних, які вважаються токсичними для тварин.

У список популярних домашніх рослин, що становлять небезпеку для кішок, входять:

 • Філодендрон або монстера. Красива рослина з характерними шкірястими листами і повітряними корінням. Попадання в організм кішки соку філодендрона провокує розвиток процесу запалення в слизових гортані. Багато сік монстери здатне викликати порушення в роботі ренальної системи.
 • Диффенбахія . Молочний сік, що продукується рослиною, небезпечний не тільки для домашніх чотириногих, але і для людини, тим більше для дітей. При попаданні на слизові або покриви шкіри, речовини в складі молочного соку призводять до опіків, складно піддається лікуванню. Якщо тварина проковтне частини рослини диффенбахія, можуть з’явитися проблеми з диханням і труднощі з прийомом корму.
 • Каланхое . Звичайне для більшості кімнатна рослина, сік якого провокує подразнення слизових оболонок. Раніше сік каланхое закопували в носові ходи для провокування чхання і очищення носа від слизу. Подібний варіант вкрай небезпечний. Якщо ж тварина спробує пожувати листи або стовбур рослини, трапиться запалення слизових порожнини рота, горла і мови. На цьому тлі дуже часто з’являються виразки і пухирі.
 • Бегонія . У складі рослини міститься щавлева кислота, яка може привести до опіків порожнини рота тварини і стравоходу при попаданні в середину.
 • Декоративний плющ . Рослина отруйна не тільки для тварин, але і для людини. При проникненні соку плюща в організм, може розвинутися поступова відмова органів знаходяться всередині.
 • Герань . Декоративна рослина, що вирощується на багатьох підвіконнях, прекрасно чистить і дезінфікує повітря. При цьому речовини в складі рослини здатні порушувати роботу травного тракту.
 • » Тещин язик » або сансевієрія. При поїданні листя рослини, в організм тварини проникають речовини, що провокують розлад шлунку, блювоту і відчуття болю у всьому організмі.

Необхідно виділити, що не всі домашні рослини необхідно прибрати подалі. Є ряд рослин, які абсолютно безпечні. До подібних рослин відносяться орхідеї, сенполії, хлорофітум, Бостонський папороть, листоколосковий гіпоестес, халадея, толстянка, дипсис жовтуватий.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close