Лімнобіум

Якщо ви все ж таки захотіли поставити у себе вдома акваріум з рибками, вам слід насамперед обов’язково визначитися, яку рослинність у ньому краще розташувати. Величезною популярністю користується лімнобіум. Сьогодні ми поговоримо про особливості та види цієї рослини.

Опис

Лімнобіум являє собою акваріумну рослину, яка належить до сімейства водокрасових. Вона популярна на території Південної та Північної Америки. Рослинність сильно зростає весь рік.

Лімнобіум часто задіюють для створення укриттів для маленьких жителів акваріума. Рослина розвивається дуже швидко, по закінченню певного часу вона починає покривати кожен сантиметр поверхні води. На цьому кроці її все ж рекомендується зрізати.

Як такої кореневої системи у рослинності немає, вона росте і розвивається у вільному стані. Листя у неї може плавати або трохи підніматися над поверхнею ставка. Воно має еліпсоподібну форму, основа при цьому серцеподібна. Кінці можуть бути як загостреними, так і тупими. Діаметр кожного листочка змінюється в межах 2-3 сантиметрів. Квітки можуть бути біло-зеленими або трохи жовтуватими. Рослинність плодоносить.

На розрізі листових пластинок помітні добре розвинені камери для повітря, які й дозволяють рослинності утримуватися на поверхні ставка. У товщу рідини лімнобіум пускає білі корінці, на яких можна помітити численні волоски, вони служать чудовим біологічним фільтром.

Через те, що лімнобіум дуже швидко і сильно розростається (за температури 20-30 градусів він починає активно набирати гарну зелену масу), не розміщуйте в акваріумі більше ніж 2 екземпляри.

Є найрізноманітніші види такої акваріумної рослини. Розберемо зараз детальніше кілька з них більш детально.

  • Побігоносний (гладкий). Такий різновид має маленьке листя з гладкою і злегка блискучою поверхнею зверху. На одній розетці, в основному, знаходиться до 5 листових пластинок. Живці у нього короткі.

Вид запросто може переносити великі температури ставка (до 35 градусів), тому його цілком можна застосовувати в тропічних акваріумах.

  • Губчастий . Такий вид відрізняється найбільш великою швидкістю росту і розмноження. Різновид має розетки, їх діаметр досягає 6-8 сантиметрів. У подібного лімнобіума досить короткі стебла і черешки. Листові пластинки мають кулясту форму, біля самої основи є маленький розріз. Колірна палітра у них надмірно яскрава і насичена, поверхня гладка. Частина, що знаходиться внизу листя, ребриста.

Губчастий лімнобіум може зеленіти, але його квітки фактично непомітні.

Утримання в акваріумі

Якщо ви все-таки захотіли придбати лімнобіум для власного акваріума, вам потрібно не забувати про деякі важливі правила щодо утримання такої рослини.

  • Параметри води . У цьому випадку об’єм акваріума не матиме жодного значення. Якщо умови будуть відповідними, то тоді будь-яка ємність досить швидко заросте. Важливо, щоб вода всередині була досить теплою (не нижче 20 градусів). При більш невисоких режимах температур рослинність просто припинить розвиватися. В умовах постійного холоду вона і зовсім загине. А також потрібно буде контролювати ступінь жорсткості рідини. Жорстка вода теж може погубити лімнобіум. Рекомендується іноді міняти і добре фільтрувати воду всередині акваріума.
  • Освітлення . Чим яскравішим стане освітлення, тим краще. Адже лімнобіум у природі живе на тропічних територіях, де довгий світловий день і занадто спекотно. Світильники в акваріумі краще вмикати на 10-12 годин. Чудово підійде і натуральне світло. Якщо ви все ж таки вирішили застосовувати електричне освітлення, то тоді краще, звісно, вибрати джерела освітлення, які під час роботи не стануть нагріватися. В іншому випадку можна спалити листові пластинки, які розміщуються над водною поверхнею. Відмінним варіантом стануть світлодіодні, а ще люмінесцентні світильники.
  • Добрива . Вони абсолютно не обов’язкові. Адже лімнобіум здатний шукати всі потрібні для нього поживні компоненти прямо у воді.
  • Регулярний огляд. Не варто допускати появи колоній водоростей. Причому це стосується не тільки листя самої рослини, а й ґрунту, ємності. А ще небажано і цвітіння рідини. Іноді оглядайте поверхню ставка, проріджуйте водорості, прибираючи при цьому залишки і старе листя.

Якщо ви накриваєте акваріум склом, то тоді ємність краще розташовувати під невеликим кутом, щоб на скляних поверхнях не почав збиратися конденсат, який може сильно травмувати листові пластинки рослини під час потрапляння на них.

Тип ґрунту не впливатиме на ріст і розвиток такої акваріумної рослинності, тому що невеликі звисаючі корінці не вкорінюються і не утворюють розвиненої та сильної кореневої системи. Потрібно сказати, що цей представник сімейства водокрасових здатний добре фільтрувати воду, він при цьому чистить її від суспензій.

Якщо ви щойно купили кущики, то тоді перед відправленням в акваріум їм слід влаштувати невеликий карантин. Зелень необхідно обробити за допомогою розчину з марганцівкою, щоб уникнути ненавмисного зараження в ставку.

А ще перед відправкою в акваріум варто ретельно переглянути кущики. На їхній поверхні не має бути дрібних крапок, краї не мають бути рваними. Схожі пошкодження свідчитимуть про те, що вони вже були уражені паразитами або хворобами. Здоровий лімнобіум зможе бути прикрасою будь-якого домашнього акваріума.

Позначки:,
close