Новонароджені кошенята: розвиток і правила догляду

Новонароджені кошенята: розвиток і правила догляду - Ветеринар

Маючи вдома кішку, коли небудь напрошується питання потомства. Якщо вихованець породистий, то отримати приплід може бути навіть вигідно. Щоб допомогти кішці і правильно доглядати за новонародженими кошенятами, важливо знати основи їхнього розвитку в перший день і тижні, денний режим і харчування.

Новонароджені кошенята: розвиток і правила догляду - Ветеринар

При правильних діях кошенята будуть швидко набирати вагу і зміцніють, після цього їх можна подарувати, продати або залишити собі.

Особливості розвитку

Кішки вважаються хорошими і турботливими мамами, вони в змозі самі повністю потурбуватися про власних дитинчат, людині непотрібно втручатися в цей процес. У природі кішка сама знаходить гарне місце, облаштовує собі там куточок і власне там народжує і виходжує власних малюків. В умовах квартири зробити це важче, тому господар допоможе облаштувати зручне і відокремлене місце, де мама може залишитися наодинці з власними дітьми.

Підбираючи місце для вихованців, варто шукати досить затінену кімнатну частину, куди не потрапляє яскраве світло. Кошенятам у перші тижні потрібен буде спокій і тиша, тому місце відпочинку має бути максимально відокремлене від усієї кімнати та коридору.

Температура в приміщенні має бути дуже великою, щоб новонароджені малюки не замерзли. Хороший діапазон може коливатися в межах +21-+25 градусів. Досить важливо не допускати протягів, щоб невеликі звірята не застудилися. Провітрювати кімнату в перші тижні не варто взагалі, зміну режиму температур зможе забезпечити сама кішка. Після народження кошенят потрібно їх оглянути, перевірити на предмет ознак життя і нормального зовнішнього вигляду вихованців.

Якщо малюки пищать і рухаються, значить, вони в повному порядку. Якщо ж якесь кошеня виглядає підозріло або має якісь очевидні ознаки вади розвитку, варто одразу його приспати, щоб мама не встигла до нього прив’язатися і не витрачала сили та ресурс на того, хто все одно не виживе. Звичайні кошенята народжуються сліпими і глухими, ці органи чуття починають працювати трохи пізніше.

Новонароджені кошенята розплющують очі приблизно через сім днів після виникнення на світ, а усвідомлено бачити зможуть ще через 5 днів. Якщо цього не відбувається тривалий час, то можна спробувати допомогти дитині за допомогою змоченого у воді ватного диска, яким протирають очі. Колір очей у новонароджених звірят зазвичай світлий, але за кілька тижнів райдужна оболонка ока набуває власного основного відтінку.

Маленькому вихованцеві немає необхідності орієнтуватися в просторі, оскільки недалеко є мама, яка повністю про нього потурбується. Ця турбота виконується цілодобово, поки кошенята не почнуть бачити і чути. У новонароджених особин слух виникає приблизно на восьму добу, а до цього часу вушка притиснуті до голови. За кілька тижнів кошеня починає бути схожим на більшу особину, адже добре бачить, має рівно стоячі вушка, вчиться ходити і пізнає світ навколо вас.

Новонароджені звірята дуже багато часу відпочивають або їдять, тому потреби в активному русі ще не відчувають. Через 18 днів з моменту народження тривалість неспання набагато збільшується, вихованці намагаються стати на лапи. Тренування триває тільки кілька днів, зазвичай до 21 дня вони вже починають ходити.

Щоб повністю осягнути всі навички та навчитися їх застосовувати, малюкам потрібен лише тиждень. Після чого вони прагнуть вийти за межі власного проживання, щоб дізнатися більше про все, що їх оточує.

Перший час кошенята їдять виключно материнське молоко, яке має бути досить жирним, щоб наситити все потомство. За якістю їжі кішки стежить вже господар. Як тільки у малюків з’являються молочні зуби, їсти вони починають однаково з мамою, з миски. На момент народження кошеня важить приблизно 100 грамів, а за перший же тиждень життя вони можуть стати в 2-3 рази більшими. Вага щодня зростає на 15-20 грамів за умови грамотного годування мами і повноцінного харчування дитини.

Якщо в перший тиждень відзначаються серйозні відхилення від норм у менший бік, то кошеня, найімовірніше, не виживе.

Позначки:, , , , ,
close