Помилкова вагітність у собак

Оманлива вагітність або оманлива щенность, також іменована псевдощенностью у домашніх собак, собою являє процес патологічного характеру, що розвивається в організмі тварини. Оманлива вагітність не певне захворювання, а своєрідний стан, що розвивається у більшого відсотка самок фертильного періоду, без запліднення.

Оманлива вагітність має ряд звичайних ознак, сильно нагадує процес фізіологічної вагітності, однак при відсутності плодового яйця. В основному, ложка (оманлива вагітність), діагностується у статевозрілих самок на 30-60-й день після завершення періоду статевої полювання (еструса).

Розвиток помилкової щенности може статися незалежно від того, в’язалася чи сука раніше чи ні. Будь-господар собаки-самки, зобов’язаний знати, як вимальовується ложка і що робити для того, щоб не дозволити розвиток патологічного процесу в подальшому.

Причини помилкової вагітності

Базова причина розвитку ложки-різка зміна гормонального фону в результаті фізіологічних і психологічних факторів, що побічно впливають на стан здоров’я собаки.

Ветеринарні фахівці і професійні заводчики досі не можуть визначити точних причин розвитку помилкової вагітності у собак. Існує лише ряд припущень.

Спровокувати розвиток помилкової щенности можуть гормональні збої, що з’являються в період закінчення процесу статевої охоти. Основа змін-дуже велике продукування важливого гормонального речовини-пролактину. Збої гормонального фону здатне спричинити зміни в організмі, іноді незворотного характеру.

Серед факторів, що впливають на появу ложки у суки, значаться:

 • неправильна організація робіт з племінного розведення;
 • процеси запального характеру, що локалізуються в порожнині матки (особливо гнійної етіології);
 • надмірне вироблення гормонального речовини, що відповідає за звичайне виношування вагітності – пролактину.

По завершенні 3 фази статевого полювання (еструса), організм самки активно формує Жовті тіла в придатках. Власне в жовтому тілі продукується пролактин. Під час запліднення і настання фізіологічної вагітності, крім пролактину, виробляються і інші гормони.

При відсутності в’язки і майбутнього зачаття, з’являється фізіологічний регрес. Процес обумовлюється самостійним розсмоктуванням утворених жовтих тіл в яєчниках. Система відтворення, повертається в звичайне русло і продовжує працювати як зазвичай.

Важливо! Сука, у якої сталося запліднення після в’язки, також може з’являтися ложка. При загибелі ембріонів в утробі матері і їх розсмоктуванні, симптоми вагітності можуть не зникнути, а тільки збільшуватися.

Розсмоктування або резорбція ембріонів в материнській утробі з’являється до конкретного проміжку часу. До 4 тижнів, організм самостійно позбавляється від плодів на тлі патологічних станів. Основою резорбції стають порушення умов за змістом тварини, недостатність раціону харчування, несумісний інцидент кобеля і самки.

Основою ложки ставати те, що організм не в змозі вчасно відгукнутися на зміни, продовжуючи продукувати гормон вагітності – пролактин, при відсутності самої вагітності.

У тварини відзначаються всі відмінні симптоми щенности і насувається сімейного процесу. Зустрічається процес «гніздування», самка стягує лежанку, м’які Іграшки і навіть хазяйську взуття в одне місце.

Залежно від особливостей організму тварини, ступінь прояву ложки може змінюватися. Особливо небезпечним виявленням помилкової щенности вважається напруга м’язів очеревини, як при початку процесу пологів.

Велике значення має і те, наскільки часто повторюється псевдощенность у вихованки. На підставі анамнезу і проведених досліджень, ветеринарний фахівець призначає схему терапії, а ще проводить консультацію для власника тварини.

Постійні прояви помилкової щенности у суки – привід для хвилювання. Гормональні збої і зміни, супутні псевдощенності, завдають невиправної шкоди всім органам всередині. Під ударом опиняється і центральна нервова система.

Псевдощенность здатна розвинутися у всіх самок, присутніх в репродуктивному віці. Але дуже часто діагностується оманлива вагітність у боксерів, такс, той-тер’єрів, доберманів, німецьких вівчарок і пуделів. Господарі таких порід собак, повинні ставитися дуже уважно до здоров’я власних вихованок.

Потрібно відзначати будь-які зміни в емоційному стані тварини, а ще систематично проводити огляд у фахівця при підозрі на помилкову вагітність. Важливо захищати самку від емоційних перенапруг, так як вони служать своєрідним поштовхом для розвитку патологічних станів в психологічному плані.

Симптоми помилкової вагітності у собак

Початкові симптоми помилкової вагітності у собак з’являються через 30-60 днів після закінчення терміну статевої охоти. Відзначається різка зміна в розмірах молочних залоз. Вони розбухають і готуються до періоду вироблення первородного молока – молозива.

Поведінка вихованки також змінюється. Вона починає висловлювати турботу до іграшок і м’яким тряпочкам. Може скиглити або ж навпаки, відзначається дуже висока ворожість. Ознаками помилкової вагітності також вважаються:

 • вибірковий відмова від прийому їжі, загальне зниження апетиту;
 • розвивається сильна спрага, навіть при нормальних температурних показниках в приміщенні і на вулиці;
 • виникнення апатії і пасивності-собака уникає великих прогулянок і відмовляється від фіз. активності;
 • температурна зміна тіла (збільшується на 1-1. 5 градуса);
 • збільшення і набряклість петлі (нагадує початок періоду статевої охоти).

Серед звичайних проявів помилкової щенности у собаки, також значаться: виділення слизу з вульви, іноді з прожилинами крові. Живіт у самки починає провисати, вимальовується синдром «гніздування». Тварина ставати більш ласкавим, вимагає дуже високої уваги до себе. У більшості випадків, при спробах відібрати іграшки або підстилку, проявляє агресію.

При надмірному виробленні пролактину, ускладнені випадки направлення помилкової вагітності у собаки, з’являються наступними ознаками:

 • скутість в русі;
 • хиткість ходи;
 • тимчасова кульгавість.

З’являються симптоми токсикозу, з появою нападів нудоти і блювоти. Головне завдання власника полягає в якнайшвидшому зверненні до ветеринарного професіонала. Це пов’язують з великими ризиками розвитку інших патологій, що мають схожу клінічну картину з помилковою вагітністю. Наприклад, основою перерахованих вище симптомів, може стати мастит або піометра.

Діагностика та лікування

Встановити точний діагноз помилкової вагітності у собаки, дозволяють спеціалізовані інструментальні дослідження. Крім загального клінічного огляду та збору анамнезу, призначається діагностика за допомогою ультразвуку. Для доказу діагнозу проводитися рентгенографічне дослідження. При підозрі доктором наявності процесів запального характеру в порожнині матки або ж організмі, призначаються загальний аналіз крові і урини.

Триває оманлива вагітність у собаки від 2 до 4 тижнів. Розвиток патологічного стану системи репродукції не завжди обумовлюється наявністю абортувань.

Лікування помилкової щенности у самки, сильно залежить від ступеня прояву патологічного стану. Перш за все, купіруються порушення психоемоційного стану. При неускладнених випадках, запобігши можливість прояву турботи з боку собаки до м’яких іграшок, ковдр і ганчірок, можна домогтися гарних результатів без медикаментозної терапії.

Оманлива вагітність у собаки проходить за невеликий період. Ветеринарний фахівець дасть детальні рекомендації щодо коригування психоемоційного стану вихованки, що дасть можливість не допустити розвиток патологічного процесу в подальшому.

Гостре протікання помилкової вагітності з характерною симптоматикою – відмова від їжі, млявість і байдужість, купірується шляхом призначення гормональних препаратів. Консервативне лікування в себе включає застосування лікарських засобів, в їх основі знаходяться жіночі гормональні речовини. Крім естрогенів, препарати містять прогестогени і чоловічі гормони – андрогени.

Вибір лікарського препарату, дозування і схема терапії проводитися виключно ветлікарем, який оглядав тварину і ставив діагноз. При порушенні схеми лікування, є ризик розвитку небезпечних складнощів.

Необхідно звернути свою увагу! Ті самки, які не досягли періоду статевої зрілості і при настанні першого статевого полювання, не повинні лікуватися гормональними препаратами.

Ускладнення і методи попередження

Небезпека помилкової вагітності полягає в тому, що проявившись як то, є ризик повторів. Описані випадки, коли псевдощенность наступала у самок кожен раз після завершення періоду статевого полювання. Цей вид складнощів ліквідують не гормональної терапією, а наказують своєчасне втручання.

Стерилізація самки дає можливість виключити не тільки поява помилкової щенности в подальшому, а й інших небезпечних патологій – гнійне запалення матки, стінок матки, ракові пухлини в яєчниках і матці.

Для попередження синдрому помилкової щенности, експерти радять ретельно стежити за періодами тічки. Після двох тижнів після завершення еструса потрібно відрахувати ще тиждень +2 дні. Далі важливо м’яко зменшити обсяг їжі або сухого корму, а ще зменшити кількість споживаної рідини.

За 2 дні до 21 дня після тічки, собаку садять на голодну дієту. Шкоди від голодування в 1 день не буде. Потім, починають потроху повертати раціон в норму. Також бажано змінити моціон-додати більше прогулянок на чистому повітрі і інтенсивних фізичних вправ.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close