Пухлини молочних залоз у тварин

Пухлини молочних залоз-це онкологічна патологія, що відрізняється доброякісними (основне, фіброаденома, змішаний ріст) або злоякісними (аденокарцинома, карцинома, саркома) новоутвореннями.

Пухлинний процес може розвинутися у всіх ссавців, дуже часто патологія зустрічається у собак, переважно самок. Згідно зі статистикою у віці старше 10 років пухлинний процес захоплює 70% тварин, після 15 років — 80%.

Якщо у собак пухлини в більшості доброякісні, то у кішок — злоякісні.

Етіологія

У більшості випадків вважають, що головна причина пухлиноподібних розростань на даний момент не визначена.

Аргументом, що впливає на виникнення пухлинного процесу, може бути гормональне порушення (зміна рівня естрогенів). Дані статистики говорять про те, що кастрація сук до першої тічки зменшує ймовірність появи пухлин на 50%. Гормональна залежність у кішок не має місця.

Зміни пов’язані з віком також визначені як фактор, оскільки пухлини часто проходять реєстрацію у віці тварини більше 6-7 років.

Симптом

Основні ураження припадають на ті частки молочної залози, в яких практична активність виражається досить активно (4-5 пари). У тих же частках (1-2 пари), де залозистої тканини невеликий обсяг і лактація абсолютно несуттєва, пухлини з’являються дуже і дуже рідко.

При пальпації молочних залоз виявляються округлі, горбисті, поодинокі або множинні нові освіти. Спочатку вони можуть бути дрібні, а протягом певного часу їх розміри стають більше, і консистенція з тістоподібної перетворюється в щільну і пружну.

Процес може мати латентну форму і довгий час не діагностуватися. У період, коли пухлина з вузлика перетворюється в щільний горбок можна говорити про I стадії. При явному збільшенні регіональних лімфатичних вузлів говорять про II стадії. Коли пухлиноподібне розростання задіє тканини знаходяться поруч воно стає малорухливим.

Покрив шкіри, в місці пухлини стає напруженим, сухим, втрачає шерстний покрив, відзначається гіперемія і збільшення місцевої температури.

Під час руху тварини, в місцях тертя, на шкірної поверхні можуть з’являтися виразки. Некротичні зміни можуть бути і в тих місцях, які не контактують, але пухлинна тканина починає некрозирование.

Якщо пухлинні розростання множинні і при цьому використані регіональні лімфо вузли, то це III стадія процесу.

Розростання пухлини в апоневрози черевної стінки, покривів шкіри говорить про затяжний процес і в даному випадку досить часті виразки і гнійні свищеві ходи.

Загальний стан тварини на початковому етапі непогане. Далі йде швидка втрата ваги, пригнічення, сильна спрага, втрата апетиту

Швидкість росту самої пухлини і здатність її давати метастази залежить від її гістологічного типу.

Діагностика

Діагноз встановлюється на підставі клінічних даних, гістологічного та цитологічного дослідження.

Лікування

Пухлина молочної залози лікують хірургічно при цьому беручи до відома вік, стан судинно-серцевої системи, нирок і печінки.

Методика проведення операції грунтується на висічення залози і видалення пухлини з широким захопленням здорових тканин, які оточую новоутворення.

Якщо при діагностуванні знайдені метастази, або пухлина захоплює занадто великі прилеглі тканини, видалення не проводять.

Найкращим втручання хірургічним шляхом виявляється в тому випадку, коли пухлина має видимі межі і процес розвитку пухлини був не довгим. В основному, це відбувається на I-II стадіях. На III стадії вже проводять більш широке висічення, іноді вдаються до видалення регіональних лімфовузлів.

Якщо пухлинний процес множинний, то спочатку прибирають найбільшу пухлину і лише потім менші.

Після виконання операції тваринам призначається хіміотерапія. Хороший ефект дає використання препарату» Тамоксифен » для кішок, собакам він не призначається.

Прогноз хвороби обачний. Життєву тривалість тварини визначається стадією розвитку процесу і буває як 12 місяців, так і набагато більше.

Якщо своєчасне лікування неможливо призначається паліативна допомога, спрямована на зняття відчуттів болю і запальної реакції в оточуючих тканинах.

Профілактика

З метою попередження для тварин (собак), які не намічаються до в’язки бажано проведення оваріогістеректомії до першої тічки. Для кішок подібних показань немає.

Ретельний і Регулярний огляд з пальпацією області молочної залози і регіональних лімфатичних вузлів виявляється дуже успішним особливо через 1,5-2 місяці після тічки. Невід’ємним вважається щоквартальна пальпація залози у тварин досягли 7-8 річного віку.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…

Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…

Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…

Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…

Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…

Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…

Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…

Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…

Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…

Чума великої худоби-вірусне, високо контагіозне захворювання, що має гострий перебіг…

Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…

Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Особливість фізіології кішки пов’язана зі сном, полягає в харчуванні. При нестачі корисних…

Кардіоміопатії підступні, так як тривалий період клінічна картина може бути відсутнім. Це…

Велика увага у кішки до власного тулуба, вважається сигналом до занепокоєння. Необхідно розуміти,…

Хвороба відрізняється порушеннями неврологічного плану, а з’являється переважно на…

Важливо господареві тварини вчасно звернути власну увагу на відмінні зміни, щоб…

Позначки:, , , ,
close