Як визначити породу кішок і котів?

Як визначити породу кішок і котів? - Ветеринар

Коти і кішки гарні незалежно від того, породисті вони чи ні. Але для більшості такий фактор, як приналежність до конкретної породи, все одно відіграє значущу роль. Визначити цей момент, забираючи кошеня з розплідника або купуючи його з рук, може бути важко.

Як визначити породу кішок і котів? - Ветеринар

Але все одно можливо.

Як дізнатися породу під час купівлі кошеняти?

Під час купівлі кішки або виборі для неї партнера для в’язки, визначити породу тварини можна тільки одним способом — подивитися документи. Якщо ж їх немає, то найкраще відмовитися від власного рішення. Адже існують такі заводчики, які допускають спарювання породистих і звичайних тварин. Після цього надають їх за “еліту”.

І схожі зовнішні ознаки не вважатимуться аргументом на користь породистих котів.

Визначити їхню породу можна за такими документами.

  • Родовід, який зобов’язаний бути виданий клубом, де перебуває тварина. Він має обов’язково бути завірений мокрою печаткою. У документі має бути назва організації, а ще прізвище голови цього клубу. Такі документи видаються під час купівлі великих особин.
  • У дрібненьких кошенят обов’язково має бути сертифікат на виводок, тим паче якщо їхню реєстрацію проводили в американському клубі. Для тих тварин, які з’явилися в європейському клубі, досить звичайної індивідуальної метрики.

Ветеринарний паспорт, як правило, не слугуватиме доказом породи тварини, оскільки в нього всі дані записують тільки зі слів господаря. Для більшої рішучості можна звернутися до фелінолога, який зможе набагато точніше визначити ознаки тієї чи іншої породи.

Традиційний ветеринар зробити цього не зможе, оскільки навчання фелінології не входить до курсу їхньої навчальної програми.

Визначення виду знайденої тварини

Насамперед потрібно заявити, що бездомні тварини досить рідко можуть бути чистокровками. За зовнішністю можна лише визначити, до якої породи кішок належали предки народжених на вулиці кошенят. Застосовувати ж для розведення подібних тварин не варто, навіть у тому разі, якщо вони найкрасивіші. Але подібний кіт цілком може стати прекрасним другом для власного господаря.

При цьому визначити приналежність кота до тієї чи іншої породи все одно важливо, оскільки це дасть можливість зрозуміти, до яких захворювань тварини схильні. Адже є такі хвороби кішок, які передаються лише у спадок.

Відрізнити від звичайної кішки породисту допоможуть такі ознаки.

  • Забарвлення. У конкретної породи кішок воно може бути різним, до того ж деякі з відтінків абсолютно не допускаються.
  • Статура. І це не тільки будова тіла, а ще розміщення вух, хвоста та інших частин тіла.
  • Шерстка. Виділяють короткошерстих і довгошерстих, а ще лисих тварин.

Професіонал дуже легко зможе визначити приналежність кошеняти до тієї чи іншої породи.

Визначаємо за фото

Крім цього, можна визначити породу кішки або кота за фото.

  1. Якщо фото цифрове, то можна спробувати скористатися такою функцією, як “пошук за картинкою”. Якщо воно було розміщене у власника в особистому альбомі, то можна зв’язатися з ним безпосередньо і дізнатися відповіді на всі власні запитання.
  2. Плюс до всього, можна з усією уважністю вивчити фото і визначити породу за зовнішніми ознаками.
  3. Взяти фото і піти на виставку породистих котів. Там можна буде і просто придивитися до зовнішності тварин, і проконсультуватися з заводчиками, які здатні дати відповідь на питання, що з’явилися.

Стандарти різних порід

Стандарти порід містять низку характеристик, які відрізняють одну породу тварин від інших. Складають їх фахівці, які вважаються членами фелінологічних організацій. Однак вони всі належать до різних систем, у яких власні стандарти. Крім того, не будь-яка з них визнає якусь певну породу.

Наприклад, якщо в одному клубі кішка вважається “негідною” документів і положення чистокрівки, то в іншому вона отримає родовід і зможе давати гарне потомство.

У пострадянських країнах головними організаціями є:

  • CFA — це Міжнародна Асоціація кішок, що входить до складу Всесвітнього Конгресу Фелінологів;
  • WCF також вважається Всесвітньою і вміщує до кількох тисяч різних клубів.

За низкою проведених тестів було встановлено кілька порід кішок. Дуже популярними з них вважаються такі тварини.

Мейн-куни

Тварини цієї породи відрізняються великою відданістю людині. Вони досить цікаві, до того ж люблять пополювати. Тому для них зловити мишу або маленьку пташку не проблема. Плюс до цього, вони ще й похваляться нею перед власним господарем. Водночас вони абсолютно не люблять, коли їх гладять, але дозволяють робити це. Мейн-куни абсолютно не бояться сторонніх людей, люблять гратися з дітьми.

Якщо говорити про їхні розміри, то це дуже великі тварини. Спина в них рівна, а голова злегка нагадує за власною формою квадрат. Шерстка в них довга, а ближче до лап вона трохи довша. На шиї вона виглядає як комір, а на лапах як штанці. Вуха подібних кішок великі, до самого кінця звужуються.

Породиста кішка не може мати такі забарвлення: таббі, шоколад, ліловий і ще кілька кольорів.

Британці

Такі кішки володіють дуже великим спокоєм, але вони дуже свавільні. Абсолютно не люблять, коли їх гладять або беруть на руки. Але одночасно вони люблять трохи посидіти біля господаря, спостерігаючи за кожним його рухом. Вони практично в будь-який час готові прийти йому на допомогу, якщо буде необхідно. Власне в подібні моменти тварина, що нагадує плюшевого ведмедика, може перетворитися на справжнісінького звіра.

Їхнє тіло досить компактне і потужне. Хвіст злегка нагадує морквину: зверху потовщений, а донизу трохи звужений. Мордочка у подібних кішок пухкенька, має трохи округлені щоки. Шерстка занадто коротка і насичена, і навіть щойно кішку погладили, шерсть не буде щільно примикати до тіла.

Забарвлення у них може бути димним, однотонним, білим, а ось шоколадне або лавандове розвідники не сприймають як натуральне. Такі кішки чистокровними не визнаються.

Абіссінці

Кішки відрізняються грайливістю і допитливістю. Вони годинами можуть стежити за предметом, що їх цікавить. Абіссинці “неговіркі”, тому нявкають тільки в найрідкісніших випадках. Але якщо це відбувається, то нявкання досить гучне.

Якщо наприклад ми говоримо про стандарти породи, то голова у подібних тварин має клиноподібну форму, а тіло досить пропорційне. Очі в абіссінців мають окантовку, їхній колір може бути будь-якого відтінку зеленого. Шерстка коротка і щільно примикає до тіла, а кінці майже завжди пофарбовані в набагато темніший колір.

Обов’язково має бути подвійний або потрійний тікінг. Класичним вважається дике забарвлення. Крім того, можливе блакитне, сріблясте і черепахове забарвлення.

Перси

Ці коти вважаються прекрасними компаньйонами. Вони дуже милі, можуть дуже добре співіснувати з іншими тваринами, а ще люблять зіграти з дітками. Дуже люблять полежати на руках у власних власників і навіть злегка поспати там. Перські кішки голосно муркочуть, люблять зіграти з бантиком або побігати за заводною мишкою.

Їхній зовнішній вигляд злегка нагадує м’яку іграшку. Є три види перських кішок. Одні з них мають найбільш звичний ніс і належать до традиційних кішок. Однак зараз вони майже не беруть участь у розведенні. На даний час перевагу віддають кішкам, які мають такі стандарти: короткий ніс, велику голову з маленькими вушками і великі очі у формі кола. Очі можуть бути помаранчевого, жовтого кольору. Крім цього, допускаються й очі блакитного кольору.

Шотландські висловухі

Ці тварини відрізняються одночасно і спокійним, і грайливим характером. Мявкають досить часто, проте виконують це тихо. Вони люблять компанію, із задоволенням перебуватимуть в одній житловій зоні і з власними господарями, і з іншими улюбленцями, якщо вони є в будинку.

Розмір мають середній. Тіло трохи круглої форми, вушка стоячі або провислі. Очі дуже великі, що робить їхній вираз дуже наївним. Така кішка може бути і короткошерстою, і довгошерстою.

Девон-рекси

Відрізняються такі кішки великою цікавістю, а ще пустощами. Вони люблять багато гратися і лізти в найнедоступніші місця. Іноді можуть самі відкривати дверцята шаф. Люблять людей з подібним їм характером. Порода, здебільшого, має природне походження, проте фахівці допускають схрещування з іншими породами котів.

Ці тварини вирізняються кучерявою шерсткою, довгими лапами і таким же довгим хвостом. Вуха у них низько посаджені, мордочка має трохи довгасту форму. Грудна клітка досить розвинена і широка.

Бомбейська порода кішок

Тварини відрізняються стриманістю і навіть толерантністю. Вони доброзичливі і люблять перебувати в одному приміщенні з власними господарями. Якщо навіть у заводчиків абсолютно не буде часу на ігри з власними вихованцями, вони можуть просто полежати поряд.

Малюків у сім’ї вони не дуже балують, однак і не ображають їх. Бомбеї дуже ласкаві та неагресивні. Можуть знайти спільну мову з іншими улюбленцями, що знаходяться в будинку, навіть з маленькими собаками.

Такі кішки не бояться змін, легко звикають до нових місць.

Існують американські та британські бомбейські кішки. У двох порід будова тіла досить витончена. Розмір у них середній, а очі, згідно з нормами, — яскраво-помаранчеві або золотисті. Хвіст у них надтонкий і прямий. Шерстка досить коротка, а підшерсток фактично відсутній. Однак головною їхньою особливістю вважається їхнє забарвлення. Вони повністю чорні, від самого носа до подушечок на самих кінчиках лап.

Манчкіни

Ці кішки відрізняються великою товариськістю і допитливістю. Вони також високоінтелектуальні. Люблять і дорослих, і дітей, до того ж можуть жити з іншими вихованцями, які перебувають з ними під одним дахом.

Тварини абсолютно неагресивні, але постояти за себе зможуть легко. Мають дуже короткі лапи, проте це не заважає їм рухатися швидко. Плюс до всього, вони віддані власним господарям без залишку, тому скрасять самотність кожної людини.

Підбиваючи підсумки, можна абсолютно чесно сказати, що визначити породу можна навіть за зовнішністю. Але для розведення все ж буде потрібен справжній доказ їхнього родоводу . Однак навіть якщо це найбільш звичне кошеня, не варто кидати його на вулиці.

Якщо не хочеться нести його до себе додому, то буде краще віддати хоча б у притулок для тварин.

Позначки:, , , , ,
close