Як визначити вік сухопутної черепахи

Сухопутна черепаха вважається невимогливим земноводним тваринам, яке швидко адаптується в побутових умовах. Її можна легко заводити в квартирі, власному будинку, котеджі, при цьому не переживати за її стан, важливо тут забезпечити правильний догляд і обладнати її місце для проживання. При цьому ця рептилія вважається довгожителем. При дотриманні всіх умов для неї, особини в побутових умовах можуть прожити більше ста років. Але краще завчасно знати, як визначити вік сухопутної черепахи, щоб знати, скільки років цій тварині.

Які складнощі можуть з’явитися

Черепахи вважаються довгожителями. Ці земноводні тварини можуть прожити практично 120 років. А якщо при їх утриманні будинку дотримуватися всіх заходів утримання, то рептилії можуть пережити не тільки власників, однак і їхніх дітей, і навіть онуків.

У неволі це земноводна тварина можна утримувати в стандартних умовах, вони не вимагають спеціального догляду. Але обов’язково необхідно обладнати акваріум з досить значним об’ємом, приблизно на 150-200 літрів. У ньому повинна підтримуватися температура не менше 25-30 градусів.

Необхідно підкреслити! До конкретного віку як правило неможливо встановити стать і скільки років сухопутної черепасі. Справжнє статеве дозрівання починається приблизно з 6-8 років, а ось видимі ознаки можуть проявитися навіть пізніше цього часу.

Особливості визначення віку

Сухопутні черепахи самі по собі не великі Рептилії. При народженні їх розмір тіла становить всього 30 мм, а маса абсолютно маленька – 10 грам. Через рік вони зростають практично на 2 сантиметри. Як тільки діаметр панцира земноводних може досягати показника 18 сантиметрів, зростання рептилій зупиняється.

Але все таки, як визначити вік сухопутної черепахи? Найбільш вірним вважається спосіб, при якому проходить підрахунок кіл на панцирі. А як дізнатися, скільки років Рептилії за допомогою даного способу? В даному випадку необхідно вивчити важливі особливості:

  • як тільки черепаха виникає на світло, на поверхні її панцира можна буде відразу побачити кола або кільця. Вони зазвичай розміщуються на лусочках;
  • з віком кількість кілець починає збільшуватися. Приблизно за рік на будь-який лусочці виникає по три кільця;
  • потім зростання сповільнюється, на другий рік на поверхні панцира виникає ще по одному колечку.

Однак щоб точно дізнатися вік земноводної тварини за допомогою такого способу варто зробити деякі розрахунки. Для початку огляньте всі борозенки і порахуйте кількість кілець. Далі отриману кількість потрібно розділити на 2,5 (середній показник збільшення окружності панцира за рік). Результат, який визначається в кінці кінців, буде дуже точним.

Важливо! У молодих особин на поверхні панцира є дуже чіткий рельєф. А ось у рептилій у віці протягом певного часу він стає гладким і фактично плоским, в даному випадку вік буде встановити неможливо.

Скільки років середньоазіатської черепахи також можна визначити по довжині панцира. Однак даний варіант визначення назавжди забезпечує надійний результат. Панцир у черепах росте протягом усього життя, але на це можуть надавати різні фактори – умови утримання, харчування.

У початковий рік панцир виростає до 6 см, у Другій до 8, в 3-ий до 10 і так далі. З даного випливає, що за рік земноводна тварина виростає на 2 сантиметри. Але все ж не потрібно довіряти даному способу на всі 100 %.

Особливості установки підлоги

Якщо сухопутна черепаха купується для розведення, то важливо вміти визначати не тільки вік, але і стать. Адже для нормального плодоношення зазвичай потрібно один самець і 2-3 самки.

Так як визначити стать Рептилії? У цьому допоможуть наступні способи:

  • по пазурах. Самці мають товсті і довгі кігті;
  • по пластрону. У самців дана частина увігнута, а у самок-плоска;
  • самки мають набагато яскравіше кольором очей, це необхідно для залучення уваги партнера;
  • самиці мають короткий хвіст з тонкою основою. А ось у самців все навпаки-довгий і широкий хвіст з товстим підставою.

Якщо ви запланували в перспективі завести сухопутну черепаху, то ви обов’язково повинні знати, як визначити стать і вік цієї рептилії. Це допоможе придбати найбільш підходяще молоде тварина, яке можна буде застосовувати для розведення.

Позначки:, , , , ,
close