Коли потрібно реставрувати дерев’яні будинки

Деревина була і залишається одним із найпопулярніших матеріалів для зведення заміських будинків. Вона екологічна та за умови правильного догляду може прослужити багато десятків років. Більш того, будинки з дерева виглядають красиво та затишно, створюють особливу атмосферу комфорту для всієї родини.

Звісно, протягом років будинок, як і все інше, має здатність зношуватись та змінювати свій зовнішній вигляд. Це впливає і на комфорт проживання у ньому. У такому разі перед мешканцями дому постає два питання: реставрувати чи переїжджати? Звісно, якщо проблеми будівлі не фатальні, вона підлягає ремонту – головне обрати фахівців з реставрації.

Що таке реставрація дерев’яного будинку

Реставрація дерев’яних будинків – складний та багатоетапний процес, який розрахований на повернення споруді її первісного зовнішнього вигляду та властивостей. Всі роботи мають здійснюватися професіоналами, адже дерев’яні конструкції можуть приховувати багато нюансів, про які не знають мешканці дому.

Компанія Woodenevolution займається реставрацією будинку та наголошує на тому, що більшість об’єктів можна відновити, якщо вчасно здійснити усі роботи. Не варто затягувати до того моменту, коли дефекти на будівлі стануть несумісними з ремонтом. Адже без правильного догляду та вчасної реставрації деревина перетворюється на доволі крихкий матеріал.

Особливості дерев’яних конструкцій

Деревина – популярний будівельний матеріал, який має і переваги, і недоліки. Тож якщо ви обрали саме її для зведення заміського будинку, приготуйтесь до того, що з часом можуть з’являтись кілька специфічних проблем:

  1. Тріщини і дерев’яних стінах та підлозі. Виникають від різких перепадів температур, а також у разі підвищеної вологості у будинку.
  2. Неправильна усадка будинку. Дерев’яні конструкції потребують багато часу на повну усадку – до 3-х років. Лише після цього терміну рекомендують оздоблювати конструкцію. У разі помилок під час зведення споруди усадка можу відбуватись нерівномірно.
  3. Перекіс стіни та прогини в підлозі. Найчастіше є наслідками загнивання деревини, тобто – впливу підвищеної вологості.

Коли потрібна реставрація дерев’яного будинку

Якщо ви починаєте помічати пошкодження дерев’яного будинку, можна пробувати усунути їх локально, не вдаючись до повної реставрації. Втім, якщо дефекти значні, і проживання в будинку стає менш комфортним: тріщини на стінах пропускають холод, а підлога і стіни сильно перекосились, час зробити реставрацію дому.

Спеціалісти перед початком роботи проведуть ретельний аналіз будівлі, аби точно сказати, чи потрібен їй ремонт і чи не краще просто знести старий будинок та збудувати новий.

Не нехтуйте будь-якими проблемами зі стінами, дахом та підлогою – деревина потребує ретельного огляду та своєчасного ремонту. Тільки таким чином дерев’яний будинок зможе прослужити якомога довше.

Позначки:, , , , , ,
close