Як правильно вибирати торгові електронні ваги

Комерційні ваги допомагають дізнатися масу товару, вантажу, обладнання і багато чого іншого.

Їх використовують в сфері торгівлі, сільському господарстві, на заводах і службах доставок. Неширока тенденція і велика популярність стали причиною появи декількох типів, наприклад вага під конкретні завдання. Кожен вид має загальні і властивими виключно йому якостями. Щоб правильно вибрати ваги для торгівлі, складу або виробництва, спочатку необхідно знати головні технічні параметри.

Визначення головних характеристик

Дискретність (d) — вважається кроком точності зважування. Це величина, при якій ціна ділення буде відображена з округленням у більшу сторону або ж без нього. Наприклад, якщо вага предмета становить 10,003 кг, то дисплей моделі з дискретністю 5 г покаже показання 10,005 кг. Простіше кажучи це найменший крок відображення показань.

Похибка зважування — вважається показником якості пристрою. Провести абсолютно коректне вимір неможливо, завдяки цьому в достовірності показників закладена певна похибка. Вона пов’язана з вартістю повірочної поділки і ділить ваги по класу точності, згідно з російським (ГОСТ) і західним стандартам (OIML).

Ціна повірочної поділки (e) — це вага. Воно виражено в одиницях маси і застосовується для розрахунку неточності. Вимоги по класах точності, розраховуються за формулою: е = nd. розрізняють:

  • I спеціалізований
  • II великий
  • III усереднений

Найбільший межа зважування (НПВ) — максимально допустима маса вантажу в процесі отримання показань.

Мінімальна межа зважування (НмГЗ) — мінімально допустима маса вантажу для отримання точних показань, взявши до уваги похибку. На екрані цифри не можна вважати точними, якщо об’єкт легше даного показника.

Лічильний режим — функція обчислення кількості схожих виробів в наборі. Калибруется користувачем заздалегідь.

Підсумовування результатів — складання отриманих показників попередніх зважувань з поточним. Допомагає досягти результату по партії товару.

Тарування — автоматизований відрахування маси тари (упаковки) із загального результату.

Електронні або механічні ваги

Не дивлячись на велику кількість моделей електронних ваг, на механічні є інтерес. Нехай він не велике, проте у прихильників ручної настройки «стрілки» власна логіка. Вони думають, що механіка надійніше і не зламається. Так, може бути механічні ваги з хорошого металу будуть служити десятиліття, зате електроніка це:

  • правдивість
  • відсутність гир
  • чітка індикація
  • швидкість і зручність
  • вимірювання нестійких вантажів
  • додаткові функції

Деякі сучасні ваги можуть мати багатоступінчастий режим. При його наявності діапазон НмПВ-НПВ розбивається на 2 або три інтервалу з власними значеннями d і e. Це дає можливість підвищити точність вимірювань легких об’єктів.

Позначки:, , , , , , ,
close