Маса тіла собаки

Маса тіла цуценя залежить від дуже багатьох моментів. На вагу впливають породна схильність, генетичні особливості, раціон і рухливість. Найбільший вплив на вагу цуценя має породна схильність, адже доросла собака породи чихухуа важить до 1.5 кг, а дорослий пес породи сенбернар, важить більше 80-ти кг.

Як розрахувати норму ваги тіла собаки

Масу тіла дорослого пса індивідуальної породи дізнатися легко. Так, самки важать завжди менше, ніж пси такої ж породи. Щеня часто повністю імітує розміри власних батьків. Знаючи, хто мама і батько породистого цуценя, володар буде приблизно знати майбутні розміри виріс цуценя.

Найважче визначити вагу собаки, батьків яких Володар не знає. В даних випадках доводиться спиратися на обміри лап, ширину грудної клітини і розмір голови. У безпородних цуценят точно визначити масу тіла важче, так як в результаті недоїдання або неправильного харчування, вага може бути набагато менше, ніж розраховано природного. Детальніше про те, який майбутній вага у цуценяти буде в дорослому віці, допоможе розповісти ветлікар.

Цуценята декоративних і карликових порід собак важать в 7-8 разів менше, ніж цуценята собак великих порід. При цьому з віком різниця ця доходить вже до 100. Дрібні породи собак ростуть інтенсивніше і швидше, ніж їх великі родичі.

Нормою вважається, якщо вага новонародженого цуценя становить 5% від тіла його мами. Це стосується цуценят дрібних порід собак. Такі цуценята активно набирають масу в перші півроку. Вже у віці 3-х місяців малюки повинні набрати половину маси тіла дорослої собаки, а у віці до 1 року, стають схожими на власних дорослих родичів.

Швидкість збільшення і набору ваги максимальні в період відлучення від суки. В даний момент буде відкладатися підшкірний жир. Якщо порода схильна до ожиріння, потрібно дуже ретельно складати раціон і стежити за набором ваги.

Для відстеження набору ваги і регуляції харчування якщо знадобиться, експерти радять проводити обміри щотижня, зіставляючи результати з особливою кривою зростання. Її можна отримати у ветлікаря відповідно до породи. Це дасть можливість перевіряти, чи немає сильної інтенсивності в розвитку і наборі маси.

Цуценята собак, що відносяться до великих порід, активно ростуть в період після відлучення від матері. Добові прирости досить великими будуть збережені до моменту досягнення малюками 8-місяців. Особливість зростання подібних цуценят, призводить до великих проблем при невірно складеному поживному раціоні.

Найнебезпечніша фаза зростання-період відбирання від матері. У такому віці часто з’являються проблеми зі скелетом. Великі цуценята повинні отримувати гарне харчування, що дасть можливість не допустити великі прирости. Важливо систематично зважувати улюбленця, зіставляючи дані які отримані з особливою кривою. Отримання великих порцій корму, здатне привести до розвитку патологічних станів суглобів і кісток.

Дуже часто великі породи собак страждають від остеохондрозу або ж дисплазій в області тазостегнового суглоба. Дуже необхідно ретельно підбирати раціон таким вихованцям як лабрадори, які мають генетичну схильність до розвитку дисплазії тазостегнового суглоба.

Кондиції маси тіла собаки

Різні породи собак мають певні стандарти ваги. При цьому головне не забути врахувати конституційне різноманітність в межах однієї породи. Визначити виключно по масі тіла схильність до ожиріння дуже важко. Так, ротвейлери, що мають сухий тип конституції, можуть страждати від ожиріння, навіть в тому випадку, якщо вага включений в стандарти породи.

Для складання харчування і його можливого коригування, беруть до уваги конституцію тіла, а якщо бути точним її кондицію. Ветеринари застосовують для вибору правильного харчування параметри кондиції, беручи до відома також фізіологічний статус тварини, вік, наявність фіз.активності, загальний стан організму.

Кондиція визначається за допомогою спеціальної бальної системи, заснованої на пальпаторному визначенні товщини відкладень жиру під шкірою, а ще зоровому огляді. Бездоганною маса тіла в цифровому викладі не може бути навіть в межах однієї породи.

Для визначення бездоганною маси тіла дорослої тварини, потрібно запам’ятати, скільки тварина важила у віці 1.5 року і дотримуватися даних показників все життя тварини. В іншому випадку небезпеки ожиріння і розвитку небезпечних складнощів на цьому тлі істотно підвищуються.

Показники для оцінки кондиції тіла тварини:

  • Перша стадія-виснаження або крайня худорба. Добре помітні на відстані ребра, виступаючі частини кінцівок і хребет собаки. У подібного вихованця зустрічається гостра нестача маси м’язів, фактично відсутні відкладення жиру.
  • Друга ступінь-худорба і вага нижче норми. В даних випадках легко промацуються ребра, кістки кінцівок (їх виступаючі частини) і хребет. Розглядаючи тварина зверху, ветлікар відзначає виражену талію і стрункий живіт.
  • Третя ступінь-ідеальна маса тіла або норма. Хребет і кістки охоче пальпуються, але одночасно не проглядаються з боку. Живіт при огляді збоку не провисає, добре підтягнутий, виражається мускулатура, талія добре визначається.
  • Четверта ступінь-надмірна вага. При цьому типі кондиції, у собаки важко помацати ребра і хребет, талія при огляді зверху виділяється погано. Живіт провисає, а відкладення жиру чітко проглядаються в районі грудей, стегнах і біля кореня хвоста.
  • П’ята ступінь-ожиріння. Завдяки розвитку ожиріння у собаки, талія не проглядається, відзначаються великі жирові відкладення в районі грудей, спини і підстави хвоста. В області крупа також чітко проглядаються зайві жирові кладки. При цьому живіт і грудна клітка сильно широкі.

Залежно від отриманих даних, ветлікар або ж сам володар, зможе створити подальшу тактику поведінки. Так, якщо вага собаки не дотягує до норми, слід визначити фактори, що спровокували виснаження. Потрібно прибрати дефіцит поживних речовин або ж наявність патології.

Зменшення маси тіла зустрічається у вихованців, які страждають від хвороб травного тракту. Важливо ретельно підбирати препарати для обробки від паразитів і пам’ятати систематично обробляти тварина від глистів. Проаналізувавши якість харчування, кількість корму і поживних речовин, а ще оцінивши рівень фіз.активності вихованця, володар зможе домогтися коригування маси тіла.

Якщо вага собаки в межах норми – це означає, що Володар добре стежить за станом організму тварини. При цьому не варто розслаблятися, пам’ятаючи про постійні профілактичні огляди у ветеринарного фахівця.

При показниках кондиції вище норми-надмірна вага або ожиріння, варто зрозуміти, що стало причиною зміни. Можливо, основою набору ваги став недолік моціону (фіз.активності), занадто поживний раціон або ж часті перегодовування. Основою ожиріння можуть стати серйозні внутрішні патології, наприклад цукровий діабет.

Для визначення факторів і нормалізації ваги собаки, рекомендується звернутися за допомогою до ветлікаря. Спеціаліст якщо знадобиться призначить потрібне лікування, заздалегідь визначивши основну причину недобору або надлишку маси тіла.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close